mobile
REKLAMA

Rozpoczynają się piłkarskie Mistrzostwa Europy Niesłyszących

Już jutro w tureckiej Antalyi rozpoczną piłkarskie Mistrzostwa Europy Niesłyszących. W reprezentacji Polski swoje umiejętności będą mili okazję zaprezentować m.in. zawodnicy Mazowsza Warszawa.

Marcin Kalicki
Rozpoczynają się piłkarskie Mistrzostwa Europy Niesłyszących

W osiemnastoosobowej kadrze znalazło się czterech piłkarzy stołecznego klubu: Piotr Barzał, Krzysztof Łuczywek, Krystian Nowak i Marcin Szymański. Pozostali zawodnicy reprezentują barwy drużyn: Świt Wrocław, Spartan Lublin, Korona Szczecin, Res-Gest Rzeszów i ŁKSG Łódź.

W Antalyi zagra trzynaście reprezentacji. Polacy trafili do grupy A. Rywalami Biało-Czerwonych będą: Francja, Belgia i gospodarze – Turcja. Kto będzie najtrudniejszym przeciwnikiem? – Najtrudniejszymi naszymi rywalami w grupie są Francja i Turcja. Francja to drużyna wicemistrzów olimpijskich z Brazylii z 2022 roku i wydaje mi się, że są silniejsi. Turcja natomiast jest bardziej doświadczoną drużyną, byli mistrzami olimpijskimi w 2017 roku. Zmierzyliśmy się z nimi podczas olimpiady w Brazylii w 2022 roku w ćwierćfinale, gdzie przegraliśmy aż 0:9 – powiedział Krzysztof Łuczywek, zawodnik Mazowsza Warszawa.

Mimo trudnych rywali w grupie Polacy myślą pozytywnie. – Myślę, że będziemy starali się narzucić nasz styl gry, zagrać mądrze i dać z siebie wszystko podczas turnieju. Zrobimy wszystko, aby wracać z turnieju zadowoleni. Co do efektów, zobaczymy, jak to będzie – mówi Krzysztof Łuczywek. – Na razie najważniejszym celem turnieju jest wyjście z grupy, aby potem myśleć o zajęciu jak najwyższego miejsca. Jeśli zajmiemy miejsce od pierwszego do piątego lub od pierwszego do szóstego, jeśli Ukraina wygra cały turniej, zakwalifikujemy się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2025 roku – dodał.

Pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy Polacy zagrają we wtorek, 21 maja. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Belgii.

Fot. Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda