Rozwiązanie konkursu - Wygraj książkę wydawnictwa Muza pt. „Sądowe znaki zapytania”
Znamy już zwycięzcę!
Miło nam poinformować, że książkę "Sądowe znaki zapytania" wydawnictwa Muza wygrywa pani Zosia, która napisała: Reportaż to gatunek literacki, który dopiero odkrywam. Do niedawna unikałam go jak ognia, z góry ( i całkowicie błędnie!) zakładając, że to straszne nudy. Chyba po prostu musiałam do reportażu dojrzeć, żeby wreszcie w pełni docenić to, co ma czytelnikowi do zaoferowania. I pewnie jeszcze przez długi czas nie zainteresowałabym się opowieściami o prawdziwych zbrodniach, gdyby nie świetne seriale dokumentalne, które można oglądać na Netflixie. Zaczęłam od „Rozmów z mordercą. Taśm Teda Bundy’ego i (absolutnie genialnego!) "Making a Murderer", a potem już przepadłam i zaczęłam oglądać je nałogowe, bo życie faktycznie piszę najlepsze i (niestety) najbardziej makabryczne scenariusze. Po tych produkcjach przyszła pora na książki, a na półkach w księgarniach naprawdę jest w czym wybierać. True crime bije rekordy popularności i wśród setek tytułów każdy znajdzie coś dla siebie. Chciałabym wygrać „Sądowe znaki zapytania” Heleny Kowalik, by przekonać się, jak znakomita reporterka poradziła sobie z odmalowaniem obrazu „kryminalnej Warszawy i najbliższych okolic naszej stolicy na początku XXI wieku”. Niektóre z tych spraw są mi dobrze znany, jak chociażby tajemnicze zabójstwo komendanta głównego policji Marka Papały, inne gdzieś mi umknęły w natłoku płynących codziennie kryminalnych newsów, dlatego z przyjemnością poszerzyłabym swoją wiedzę i zapoznała się z ustaleniami autorki. W końcu reportażysta jest trochę jak detektyw. Co się dzieje na salach sądowych? Jak przebiegają głośne, ale też te umykające uwadze opinii publicznej procesy? Jak często i dlaczego dochodzi do sądowych pomyłek? Co popycha ludzi do popełniania zbrodni? Ile niewinnych osób siedzi za kratami? Jestem ciekawa, czy w „Sądowych znakach zapytania” Heleny Kowalik znajdę odpowiedzi na te pytania?
Gratulujemy i prosimy zwyciężczynię o kontakt na adres redakcja@informator-stolicy.pl




![[KONKURS] Wygraj wejściówki na recital Krystyny Tkacz „W drodze pod wiatr” w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/813e6d7554caf3ae8e87372d4bc7c2bd6774f472.jpeg)



















![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl „O co biega?” w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/74703b0190299e371289bb897928a1e587598c81.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj z nami Światowy Dzień Książki i wygraj książkową niespodziankę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/a1fbe74e785d649c7951ebdf1f63382a0b2f4bc1.jpeg)
![[KONKURS] Świętuj z nami Światowy Dzień Książki i wygraj książkową niespodziankę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/23cd0e987135141bbd4fe12fbfa88745421790ac.jpeg)















