mobile
REKLAMA

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Od dziś warszawiacy będą decydować, na co wydać pieniądze z budżetu miasta. Wybiorą, które projekty są dla nich ważne i powinny zostać zrealizowane. Głosować można przez internet – na stronie bo.um.warszawa.pl lub papierowo w urzędach dzielnic.

IS
Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim

- Do 30 czerwca na stronie bo.um.warszawa.pl można oddać swój głos na projekty z budżetu obywatelskiego. W urzędach dzielnicy są również przygotowane papierowe karty do głosowania, jeśli wolicie skorzystać z takiej formy głosowania. W tym roku zgłoszono 1183 pomysłów, które dotyczą m.in. pomocy psychologicznej, zieleni, infrastruktury i rekreacji. Każdy może zagłosować maksymalnie na 10 projektów ogólnomiejskich i 15 z jednej dzielnicy. Zachęcam do głosowania! – powiedziała wiceprezydent m.st. Warszawy Adriana Porowska.

Projekty 11. edycji budżetu obywatelskiego

W tym roku mieszkańcy będą wybierać spośród 1183 projektów – 1097 z nich dopuszczonych jest do głosowania na poziomie dzielnicowym, a 86 to projekty ogólnomiejskie. Głosując można wybrać 15 pomysłów z jednej, dowolnej dzielnicy oraz 10 z puli ogólnomiejskiej. Nowe drogi rowerowe, nasadzenia, czy miejsca sprzyjające rekreacji stanowią dużą część tegorocznych zgłoszeń. Inne dotyczą kwestii takich jak: pomoc psychologiczna, wsparcie dla dzieci i młodzieży oraz rozwój i aktywizacja. Na realizację zwycięskich projektów miasto przeznaczy prawie 106 mln zł.

Głosować może każdy, kto mieszka w Warszawie

Nie trzeba mieć meldunku i ukończonych 18 lat – dzieci do 13. roku życia mogą brać udział w głosowaniu za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego. Uprawniony do głosowania jest każdy, kto mieszka w Warszawie i posiada numer PESEL.

Konkurs z nagrodami dla osób głosujących

W tym roku m.st. Warszawa zachęca do udziału w konkursie „Podaj dalej”.  Osoby, które do głosowania przekonają jak największą liczbę mieszkańców, mają szansę na wyjątkowe nagrody. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie: bo.um.warszawa.pl.

Kiedy wyniki?

Głosowanie na projekty potrwa do 30 czerwca (do godz. 23:59). Lista zwycięskich pomysłów zostanie ogłoszona 16 lipca, a realizacja projektów wybranych w 11. edycji rozpocznie się w 2025 roku.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda