mobile
REKLAMA

Są jeszcze miejsca na TUS-y w Wawrze

Tylko do końca lutego można jeszcze zapisać dzieci i młodzież na Trening Umiejętności Społecznych w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 17 w Wawrze. Dzielnica zwiększyła fundusze na zajęcia i z pomocy może skorzystać jeszcze setka dzieci.

oprac. NKK
Są jeszcze miejsca na TUS-y w Wawrze

- Zwiększyliśmy fundusze na Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży szkolnej w naszych placówkach. Dzięki temu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 17 z TUS-ów skorzysta prawie 100 kolejnych uczniów – informuje Urząd Dzielnicy Wawer.

Zajęcia rozpoczną się już w marcu, dlatego zapisy trwają tylko do końca lutego. Poradnia mieści się przy ul. Żegańskiej 1a.

Jak dokonać zapisu?

Zapisać dziecko można na dwa sposoby, telefonicznie dzwoniąc pod nr 22 277 20 00 bądź mailowo wysyłać wiadomość na adres: ppp17@eduwarszawa.pl.

Czym jest Trening Umiejętności Społecznych?

Jak wyjaśnia dzielnica jest to o udział w zajęciach w grupie rówieśniczej. Zajęcia prowadzone są w stałych, maksymalnie 8-osobowych grupach, dzięki czemu prowadzący ma uważność na każdego uczestnika. W trakcie zajęć dzieci doświadczają na sobie różnych stanów emocjonalnych, ćwiczą pokonywanie własnych granic, ekspozycję społeczną, dopasowanie do norm społecznych, To czas na poznanie różnych sposobów komunikowania się.

Do kogo kierowane są TUS-y?

Dzielnica wskazała również kilka punktów, które mogą pozwolić rodzicowi w ocenie tego, czy jego dziecko powinno skorzystać z takich zajęć. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy dane dziecko:

  • mierzy się z problemem nieśmiałości,

  • jest wstydliwe,

  • ma kłopot z wystąpieniami publicznymi,

  • ma kłopot z ekspozycją społeczną,

  • ma problemy z normami społecznymi,

  • jest nadmiernie pobudzone,

  • ma problem z samokontrolą.

fot UD Wawer

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda