mobile

Samoobrona na Bemowie z mistrzynią świata

Jak obronić się w razie ataku? Czy można przewidzieć zagrożenie? Tego wszystkiego dowiedzą się i nauczą uczestnicy zajęć z samoobrony na Bemowie. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i środę w godzinach 18.30 – 20.00 na Skwerze Sportów Miejskich przy ulicy Pełczyńskiego 22G. Prowadzi je Anna Kasprzak, mistrzyni świata w kick – boxingu.
 

Samoobrona na Bemowie z mistrzynią świata

Żyjemy w niebezpiecznych czasach. Media codziennie donoszą o nowych aktach przemocy. Zdarza się, że ofiarami przestępcy padamy my sami albo nasi znajomi, przyjaciele lub sąsiedzi. Jeśli do tej pory nie zostaliśmy okradzeni lub nie doświadczyliśmy różnych form przemocy – nie oznacza to, że problem nas nie dotyczy. Ofiarą przestępstwa może paść każdy. Dlatego też Anna Kasprzak i Urząd Dzielnicy Bemowo zapraszają na zajęcia z samoobrony. Zarówno kobiety jak i mężczyzn. Motywacją do rozpoczęcia treningu może być chęć podniesienia własnej sprawności fizycznej. Zdarza się, że ćwiczą osoby, które doświadczyły w życiu przemocy – i trenując techniki samoobrony nie chcą w przyszłości - w przypadku powtórzenia się niebezpiecznej sytuacji – pozostać bezradne.

Osoby, które ćwiczą dłuższy czas potrafią dostrzec zagrożenia, są sprawniejsi. Podczas zajęć kładziemy nacisk na umiejętność dostrzeżenia zagrożenia. To jest bardzo ważne w samoobronie – powiedziała Anna Kasprzak.

Zajęcia dostosowane do umiejętności ćwiczących. Jednym z elementów treningu są sparingi. Pozwalają poznać poziom umiejętności adeptów.

Jeżeli ktoś lubi sport, lubi wysiłek, lubi czuć się dobrze to warto przyjść na trening, bo zajęcia prowadzone przez panią Anię usprawniają fizycznie. Człowiek robi się bardziej pewny siebie i w sytuacjach awaryjnych prawdopodobnie dałby sobie radę, wiedziałby jak zareagować i jak postąpić. – powiedziała Arleta, uczestniczka zajęć.

Na treningi prowadzone przez Annę Kasprzak nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść przed zajęciami. Ćwiczyć z mistrzynią świata w kick – boxingu można do 28 sierpnia.


Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda