mobile
REKLAMA

Samorząd Mazowsza rozwija bazę sportową w Warszawie

Modernizacja odkrytej pływalni na terenie Parku Szczęśliwickiego w Warszawie, wymiana nawierzchni boiska do minigolfa w Parku Kultury w Powsinie czy remont hali pneumatycznej przy ul. Strumykowej to tylko przykłady spośród 16 inwestycji sportowych, które niebawem powstaną w stolicy. To efekt programu „Mazowsze dla sportu 2023”. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano ponad 3,7 mln zł

Informacja prasowa
Samorząd Mazowsza rozwija bazę sportową w Warszawie

Jak zauważa marszałek Adam Struzik ten program daje samorządom duże możliwości. – Każda gmina ma inne potrzeby inwestycyjne. Jesteśmy tego świadomi. Dlatego tworząc ten program nie ograniczaliśmy naszego wsparcia do konkretnego typu działań. W rezultacie samorządy mogą otrzymane wsparcie przeznaczyć na wybudowanie zupełnie nowych obiektów sportowych albo tchnąć nowe życie w istniejące boiska czy hale sportowe.

 To już szósta edycja programu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku dzięki wsparciu mazowieckiego sejmiku udało się zrealizować prawie 200 inwestycji. W tym roku dojdą kolejne  podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Popularność programu przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. W tej edycji rozpatrzyliśmy aż 273 wnioski. Ostatecznie wybraliśmy 219 najlepszych, które wesprzemy kwotą aż 50 mln zł.  Świadczy to nie tylko o dużych potrzebach inwestycyjnych, ale też o ogromnym zaufaniu, jakim lokalne samorządy nas obdarzają. Wiedzą bowiem, że na naszą pomoc mogą zawsze liczyć.

Mazowsze dla sportu

 W ramach programu „Mazowsze dla sportu 2023” gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych, w tym m.in. hal i wielofunkcyjnych boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptracki, street workout, placów sportowo-rekreacyjnych). W Warszawie wsparcie w wysokości ponad 3,7 mln zł otrzymało 16 inwestycji.

 Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący sejmikowej Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej, przewodniczący klubu radnych Koalicja Obywatelska zwraca uwagę, że w okresie postpandemicznym ten program nabiera szczególnego znaczenia. – Dzięki niemu możemy cieszyć się możliwością niczym nieograniczonej aktywności fizycznej jako świetnego sposobu na aktywny odpoczynek i lepszą kondycję, ale i na poprawę stanu swojego zdrowia. Chcemy, aby na Mazowszu było jak najwięcej atrakcyjnych, ogólnodostępnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci, rodziców czy seniorów do aktywności fizycznej, do rozwijania talentów sportowych i rekreacji, zarazem sprzyjając integracji lokalnych społeczności.

fot.UMWM

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda