mobile

Schronisko na Paluchu poszukuje wolontariuszy

Trwa nabór na wolontariuszy do warszawskiego Schroniska na Paluchu. Osoby zainteresowane wspomaganiem placówki w opiece nad zwierzętami mogą przesyłać uzupełnione formularze ze zgłoszeniem na dedykowany adres mailowy. Nabór prowadzony będzie w sposób ciągły.

Informacja prasowa
Schronisko na Paluchu poszukuje wolontariuszy

Obecnie w Schronisku na Paluchu działa 450 wolontariuszy. Placówka poszukuje jednak dodatkowych ochotników. Każdy z nich może pomagać w schronisku przez 7 dni w tygodniu, między godziną 10:00 a 18:00.

Procedura naboru

Aby zostać wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat i być gotowym do pomocy w schronisku przez co najmniej 4 godziny w ciągu miesiąca. Wśród pozostałych wymagań pojawia się m.in. umiejętność pracy w zespole.

Osoby zainteresowane pomocą w schronisku muszą w pierwszej kolejności zdecydować czy wolą opiekować się kotami czy psami. Następnie powinny zapoznać się z materiałami szkoleniowymi umieszczonymi na stronie internetowej placówki, wypełnić odpowiedni formularz i wysłać go na adres wolontariat@napaluchu.waw.pl.

Do zadań przyszłego wolontariusza będą należeć m.in. spacery z psami, pielęgnacja zwierząt, socjalizacja czy – w przypadku kotów – wsparcie w pracach porządkowych. Bardziej zaangażowani ochotnicy, którzy mogą spędzać w schronisku więcej czasu, mają szansę na to, aby – jako tzw. wolontariusze II stopnia – włączyć się także w realizację procesów adopcyjnych zwierząt. Warunkiem jest jednak zdanie egzaminu.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie schroniska.

Powrót po przerwie

Nabór na wolontariuszy został wznowiony 26 lipca i trwa. Do tej pory schronisko otrzymało ponad 120 wniosków. Obecnie placówka nie określa limitów dotyczących liczby wolontariuszy i przyjmuje osoby, które spełnią wymagania określone na stronie internetowej.

To pierwszy ciągły nabór ogłoszony przez placówkę od czasu wybuchu pandemii.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda