mobile

Siatkarska elita zagra w Warszawie. Rusza Liga Mistrzów Głuchych

Od czwartku do soboty Warszawa będzie gościła znakomitych zawodników. W czterech stołecznych halach na Woli, Bielanach, Bemowie i w Ursusie rozegrane zostaną zawody 6. edycji Ligi Mistrzów Głuchych w Siatkówce Kobiet i Mężczyzn. Patronem medialnym imprezy jest Informator Stolicy.

Marcin Kalicki
Siatkarska elita zagra w Warszawie. Rusza Liga Mistrzów Głuchych

Gospodarzem tego wydarzenia jest Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących Mazowsze Warszawa, a gościć będziemy najlepsze europejskie drużyny! Wśród nich wystąpią polskie zespoły - MKSN Mazowsze Warszawa i Świt Wrocław w turnieju kobiet oraz ŁKSG Łódź i MKSN Mazowsze w turnieju mężczyzn. Gorąco zapraszamy do wspierania naszych sportowców na halach:

-> OSiR Koło przy ul. Obozowej – tu rozgrywki będą się toczyć przez trzy dni. W czwartek zaczynamy o 9:00, a ostatni mecz wystartuje o 19:00. To tutaj w sobotę zostaną rozegrane najważniejsze mecze, czyli o brąz i finał zarówno kobiet jak i mężczyzn. Tutaj też odbędzie się ceremonia dekoracji medalistów.

-> CRS Bielany przy ul. Lindego 20 – w tej hali rywalizować będą przede wszystkim panie. Mecze odbywać się będą również przez trzy dni.

-> WAT przy ul. Kartezjusza 1 – tutaj będzie toczyć się m.in. rywalizacja grupowa mężczyzn. W tej hali rozgrywki zagoszczą przez dwa dni – czwartek i piątek.

-> SP nr 11 przy ul. Keniga 20 – tylko dwa mecze odbędą się w tej hali, w sobotę. Będą to mecze o miejsca 5-8 w rywalizacji panów.

W rywalizacji kobiet weźmie udział dziewięć drużyn: Mazowsze Warszawa i ŚWIT Wrocław (Polska), SSC Budapeszt (Węgry), Meteor Kijów (Ukraina), Sankt Petersburg i Kaluga (Rosja), SK Olympia Praga (Czechy), CSSM Paris (Francja) i ASLS TORCV (Niemcy), zaś wśród mężczyzn osiem zespołów: Mazowsze Warszawa i LKSG Łódź (Polska), Meteor Kijów (Ukraina), Khmao-Ugra (Rosja), Berliner GSV (Niemcy), SK Olympia Praga (Czechy), Izmir Bornova SSK (Turcja) i C.S.S. Rennes (Francja).

Podział na grupy (kobiety)

Grupa A

Mazowsze Warszawa (Polska)

SSC Budapeszt (Węgry)

CSSM Paris (Francja)

Grupa B

Meteor Kijów (Ukraina)

Sankt Petersburg (Rosja)

ASLS TORCV (Niemcy)

Grupa C

Kaluga (Rosja)

SK Olympia Praga (Czechy)

ŚWIT Wrocław (Polska)

Podział na grupy (mężczyźni)

Grupa A

Mazowsze Warszawa (Polska)

Meteor Kijów (Ukraina)

Berliner GSV (Niemcy)

Izmir Bornova SSK (Turcja)

Grupa B

Khmao-Ugra (Rosja)

SK Olympia Praga (Czechy)

C.S.S. Rennes (Francja)

LKSG Łódź (Polska)

- W imieniu organizatorów VI Ligi Mistrzów Głuchych w piłce siatkowej chciałbym zaprosić kibiców do przyjścia na hale i wspierania nas. Staramy się z wszystkich sił, żeby ten turniej był najlepszy w historii rozgrywek. Zależy nam na tym, żeby drużyny z innych państw zabrały ze sobą jak najlepsze wspomnienia z Polski, z Warszawy - mówi Tomasz Morawski, zawodnik i współorganizator imprezy.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Patronat honorowy nad VI Ligą Mistrzów Głuchych w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn sprawują Prezydent m. st. Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda