mobile
REKLAMA

Skra gromi w derbach Warszawy

W ostatni weekend rozegrane zostały piłkarskie derby stolicy. W rozgrywkach B Klasy Coco Jambo podejmowało Skrę 1921 Warszawa. „Żółto-Czerwoni” rozgromili gospodarzy 8:2.

Marcin Kalicki
Skra gromi w derbach Warszawy

W meczu na Don Pedro Arena przy ul. Kawęczyńskiej zmierzyły się ze sobą lider i jedenasta drużyna rozgrywek. Podopieczni trenera Karola Stolarskiego już w pierwszej połowie udowodnili, że przewodzą w B Klasie nieprzypadkowo. Do przerwy Skra prowadziła już 4:0. W drugich czterdziestu pięciu minutach „Żółto-Czerwoni” lider nie zwalniał tempa. Na dwa gole Łukasza Kuleszy oraz bramki Kostiantyna Homona i Jakuba Myszora gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami. Spotkanie rozegrane na Pradze Północ zakończyło się wynikiem 8:2.

– Do meczu z Coco Jambo podeszliśmy jak do każdego innego rywala. Mamy jeden cel, zdobyć pełną pulę punktów i powiększać przewagę w tabeli na pozycji lidera. Początek meczu trochę chaotyczny w naszym wykonaniu, jednakże szybko udaje się zdobyć pierwszego gola i przejąć kontrolę nad meczem. Staraliśmy się grać piłką, utrzymywać się przy niej i w odpowiednim momencie rozprowadzić akcje do naszych zawodników ofensywnych. Przyniosło to efekt, bo do 30 minuty było 4:0. Niestety popełnialiśmy błędy, kilka niebezpiecznych strat, brak komunikacji czy niecelne podania pod własnym polem karnym. Wynik mówi sam za siebie, jednak zawsze lepiej to wygląda jak się zagra na przysłowiowe "zero z tyłu", co w tym meczu niestety się nie udało. Podsumowując, niezły mecz w naszym wykonaniu, mogliśmy się wystrzec kilku błędów, strzelić dwie, trzy bramki więcej. Wiemy nad czym pracować, co usprawniać w naszej grze i mamy nadzieję, że utrzymamy passę zwycięstw – powiedział Karol Wierzchoń, obrońca Skry.

Coco Jambo Warszawa – Skra 1921 Warszawa 2:8 (0:4)

Bramki: Oskar Nieskórski (77), Damian Sawicki (90) – Adrian Augustowski (10), Łukasz Kulesza (18, 47, 56), Kostiantyn Homon (28, 66), Krystian Ambroziak (30), Jakub Myszór (89)

Żółte kartki: Adam Wiśniewski, Bartosz Oleksiewicz, Damian Nieskórski, Krystian Smółka – Łukasz Kulesza.

Składy:

Coco Jambo: Norbert Pośpiech, Damian Sawicki, Krystian Smółka (60 – Filip Wojdak), Filip Suchocki, Bartosz Oleksiewicz, Aleksander Oksiuta (60 – Adam Wiśniewski), Oskar Nieskórski, Mateusz Mróz, Damian Gałecki, Przemysław Fudała.

Skra: Vitalii Umanskyi, Karol Wierzchoń (46 – Jakub Orliński), Michał Sitek, Bartosz Niemyjski (46 – Artur Olkowski, 78 – Jakub Olbryś), Bartosz Kamiński, Adam Florjanowicz-Błachut, Adrian Augustowski (70 – Adam Mihulka), Krystian Ambroziak (46 – Karol Kurek), Paweł Grabski (85 – Wojciech Czaplarski), Konstiantyn Homon, Łukasz Kulesza (60 – Jakub Myszór).

Następna kolejka rozgrywek B Klasy już w najbliższy weekend. Piłkarze Skry w niedzielę, 14 maja podejmą na boisku przy ul. Okopowej 55a Wicher II Kobyłka. Początek spotkania o godz. 16:30. Już dziś zapraszamy na wolski obiekt, aby dopingować z trybun „Żółto-Czerwonych”.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda