Skra zagrała na szóstkę!

Piłkarze Skry 1921 Warszawa nie przestają strzelać. Po wygranej 6:1 z KS AFC Warszawa i 13:0 z UKS AMS Warszawa, tym razem podopieczni trenera Karola Stolarskiego odprawili z kwitkiem Spartę Marki, pokonując rywali 6:2.

Mecz na boisku Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a niespodziewanie lepiej zaczęli goście. Już w piątej minucie bramkarza gospodarzy pokonał Rafał Szmajser. Były to jednak dobrego złe początki. Siedem minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Kulesza. W trzydziestej trzeciej minucie ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę wyprowadzając „Żółto-Czerwonych” na prowadzenie. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole dla gospodarzy. Najpierw Łukasza Matusika pokonał Michał Sitek, a następnie „bramkę do szatni” strzelił Łukasz Kulesza, kompletując hat-trick.

Na początku drugich czterdziestu pięciu minut trener Skry postanowił wprowadzić na boisko kilku zmienników. Jednak gra znacząco się nie zmieniła. Swoją przewagę gospodarze przypieczętowali bramką Kostiantyna Homona w pięćdziesiątej drugiej minucie. Po tej akcji gra nieco wyrównała się. Duże emocje przyniosła sama końcówka spotkania. W osiemdziesiątej ósmej minucie meczu gola na 6:1 zdobył wprowadzony trzynaście minut wcześniej na boisko Jakub Myszór. Gdy kibice myśleli, że sędzia Dawid Zieliński zakończy już spotkanie, ostatnią skuteczną akcję przeprowadzili goście z Marek. Dobrze spisujący się w bramce Skry Vitalii Umanskyi musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Aleksandra Blankiewicza.

– Mecz poszedł po naszej myśli. Mimo straconej bramki, jako pierwsi wiedzieliśmy co mamy robić i jaki mamy plan na ten mecz. Byliśmy faworytami tego spotkania, a co za tym idzie musieliśmy podnieść głowy do góry i pokazać na co nas stać. Do końca rozgrywek zostało osiem kolejek. Z meczu na mecz stajemy się lepsi i chcemy walczyć tylko o zwycięstwo. Cieszy kolejna, okazała wygrana, postawa drużyny jak i wyróżnienie indywidualne. Skupiamy się już na kolejnym meczu i liczymy na piętnaste zwycięstwo w lidze – powiedział Michał Sitek, wybrany najlepszym piłkarzem meczu ze Spartą.

Skra 1921 Warszawa – MKS Sparta Marki 6:2

Bramki: Łukasz Kulesza (12, 33, 44), Michał Sitek (41), Kostiantyn Homon (52), Jakub Myszór (88) - Rafał Szmajser (5), Aleksander Blankiewicz (90)

Żółte kartki: Maciej Chęciński, Eryk Śliwiński

Skra: Vitalii Umanskyi, Michał Sitek, Karol Wierzchoń (46 – Karol Kurek), Jakub Orliński (81 – Adam Mihułka), Jurij Martynowycz, Bartosz Niemyjski (30 – Robert Tomaszewski, 46 – Antonin Srajer), Bartosz Kamiński, Kostiantyn Homon (83 – Jakub Olbryś), Adrian Augustowski, Krystian Ambroziak (52 – Paweł Grabski), Łukasz Kulesza (75 – Jakub Myszór).

Sparta: Łukasz Matusik, Tahiri Moad (65 – Andrzej Kamiński), Rafał Szmajser (59 – Julian Grzegorzewski), Roman Martyniuk (55 – Mikołaj Walo), Łukasz Kosiński, Stanisław Domański, Jan Chodkowski (59 – Volodymyr Polianchuk), Maciej Chęciński (65 – Paweł Kalbarczyk), Aleksander Blankiewicz, Bartosz Botogowski.

Po czternastu kolejkach piłkarze Skry 1921 Warszawa pewnie prowadzą w rozgrywkach B Klasy. Nad drugim w tabeli PRO Warszawa mają przewagę dziesięciu punktów, a nad trzecią AP Marcovią II Marki trzynaście oczek. W najbliższej kolejce „Żółto-Czerwoni” zagrają, ponownie przed własną publicznością, z Mazurem II Radzymin.