mobile
REKLAMA

Skrzydłowy Zagłębia w Legii

Z trzecią drużyną PKO Bank Polski Ekstraklasy – Legią Warszawa związał się 25-letni Kacper Chodyna. Nowy zawodnik podpisał kontrakt ze stołecznym klubem do końca sezonu 2027/2028.

Marcin Kalicki
Skrzydłowy Zagłębia w Legii

Dwudziestopięciolatek karierę piłkarską rozpoczął w Inie Ińsko i Świadowidzie Łobez, skąd trafił w 2012 roku do Akademii Lecha Poznań. W stolicy Wielkopolski spędził pięć sezonów. Jako osiemnastolatek trafił do Zagłębia Lubin. W 2018 roku reprezentował barwy Bytovii Bytów, by w kolejnym roku wrócić do drużyny z Dolnego Śląska. To w tym klubie zadebiutował w 2020 roku w Ekstraklasie.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dotychczas sto dwadzieścia trzy spotkania, w których strzelił dwadzieścia goli. Ostatni sezon był jednym z najlepszych w jego wykonaniu. Chodyna wystąpił w barwach Zagłębia Lubin w trzydziestu trzech z trzydziestu czterech meczów, spędzając na boisku 2541 minut. Był współliderem zestawiania najlepszych asystentów, a w klasyfikacji kanadyjskiej zajął czwarte miejsce.

Przejście do Legii to spełnienie marzeń. Chciałem znaleźć drużynę, w której będą miał szansę zagrać w pucharach. Klub oferuje mi wiele, żeby się rozwijać. Na pewno jestem zawodnikiem, który odpłaci się grą. Będę walczył, żeby mistrzostwo wróciło do Warszawy, bo wiem, że taki klub zasługuje na to. Chciałbym jak najszybciej się zgrać z zespołem, nauczyć się innych zawodników i żeby oni nauczyli się mnie. Cieszę się, że trafiłem do Legii – mówi Kacper Chodyna.

Kacper jest zawodnikiem, który spełnia wiele kryteriów, jeżeli chodzi o nasze wymagania transferowe. Przy intensywnym stylu gry musimy mieć dostęp do kilku dobrych piłkarzy na wahadłach, czyli najbardziej obciążających pozycjach. Kacper systematycznie rozwijał się z sezonu na sezon, notował coraz lepsze liczby. Dysponuje dobrą wydolnością i parametrami motorycznymi, jest skuteczny w ataku. W Legii jego rola będzie nieco inna - jest przewidziany do rywalizacji na prawym i lewym wahadle, liczę na pracę trenera Feio w rozwinięciu również jego gry w defensywie. Jestem przekonany, że zostanie wzmocnieniem naszego zespołu – powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Pochodzący z Drawska Pomorskiego Chodyna w Legii będzie występował z numerem 11.

/Marcin Kalicki/

Fot. Janusz Partyka/Legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda