mobile
REKLAMA

Słoneczny start, burzowy koniec: prognoza pogody dla Warszawy

Warszawa przygotowuje się na zróżnicowaną pogodę w nadchodzącym tygodniu. Początek tygodnia przyniesie spokojne i suche dni, natomiast druga jego połowa upłynie pod znakiem burz i intensywnych opadów deszczu. Szczegóły pogody przedstawiła nam synoptyk IMGW Ilona Śmigrodzka.

Maja Jaubin
Słoneczny start, burzowy koniec: prognoza pogody dla Warszawy

Poniedziałek

Tydzień rozpocznie się słonecznie i ciepło. Maksymalna temperatura wyniesie 27 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadnie do 16 stopni, co przyniesie przyjemny chłód.

Wtorek

We wtorek temperatura zacznie wzrastać, osiągając około 30 stopni. Nadal będziemy cieszyć się brakiem opadów. Noc przyniesie spadek temperatury do 17 stopni.

Środa

Środa będzie jeszcze cieplejsza, z maksymalną temperaturą wynoszącą 32 stopnie. Słoneczna pogoda utrzyma się przez cały dzień. Wieczorem i w nocy temperatura nieco się ochłodzi, jednak nadal będzie to ciepła noc.

Czwartek

Czwartek przyniesie pierwsze oznaki zmian w pogodzie. Mimo że temperatura pozostanie wysoka, pojawią się burze z opadami. Noc będzie tropikalna, ponieważ temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. Od tego dnia nocne temperatury będą stopniowo wzrastać.

Piątek

W piątek czekają nas burze z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem osiągającym prędkość do 80 km/godz. Temperatury będą nadal wysokie, co sprawi, że wilgotność powietrza będzie odczuwalna bardziej niż zwykle.

Sobota

Sobota będzie kulminacyjnym dniem pod względem temperatury, która osiągnie aż 33 stopnie. Nadal będziemy mieli do czynienia z burzami, co w połączeniu z wysoką temperaturą może tworzyć trudne warunki.

Niedziela

W niedzielę temperatura nieco spadnie do 28 stopni, jednak nadal możliwe są burze i opady deszczu. Będzie to lekka ulga po upalnych i burzowych dniach, jednak nadal warto być przygotowanym na zmienną pogodę.

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda