mobile
REKLAMA

„Sprawdzian udało nam się zdać głównie dzięki konsekwencji w grze”

Piłkarze Skry 1921 Warszawa odnieśli piętnaste ligowe zwycięstwo i pozostają jedną z niewielu niepokonanych drużyn w tym sezonie w rozgrywkach na wszystkich szczeblach. Tym razem na boisku przy ul. Okopowej stołeczny klub pokonał rezerwy Mazura Radzymin 4:2.

Marcin Kalicki
„Sprawdzian udało nam się zdać głównie dzięki konsekwencji w grze”

Zgodnie z oczekiwaniami mecz na wolskim obiekcie mógł podobać się kibicom. Piłkarze Mazura Radzymin dzielnie walczyli przez większość spotkania z liderem rozgrywek B Klasy – Skrą 1921 Warszawa. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu przeważali gospodarze. Choć stwarzali sobie wiele okazji do zdobycia bramki, to wykorzystali tylko dwie z nich. W piątej minucie na prowadzenie warszawian wyprowadził niezawodny wiosną Łukasz Kulesza. Drugą bramkę po rozegraniu 1/3 spotkania strzelił Krystian Ambroziak. Piłkarze z Radzymina zdołali w tym czasie raz pokonać golkipera gospodarzy. Do przerwy było 2:1. Goście po zdobyciu gola z rzutu karnego na początku drugiej połowy meczu zdołali wyrównać wynik spotkania na 2:2. To było jednak wszystko na co pozwolili piłkarze ze stolicy. W sześćdziesiątej ósmej minucie drugą bramkę dla Skry w tym meczu zdobył Łukasz Kulesza, a dziesięć minut później Konstiantyn Homon ustalił wynik spotkania.

– Mecz był dla nas ciężkim sprawdzianem. Mierzyliśmy się nie tylko z dość dobrze wyglądającym rywalem, ale również z dużą liczba nieobecnych zawodników. Sprawdzian udało nam się zdać głównie dzięki konsekwencji w grze. Dobrze wiemy, w jaką piłkę chcemy grać i jakich mechanizmów używać, aby wygrywać mecze i zdobywać kolejne punkty. Konsekwencja i sumienność w rozgrywaniu piłki i kreowaniu akcji pozwalały nam wracać na dobre tory po bramkach przeciwników. Przed następnym meczem trener na pewno będzie miał pozytywny ból głowy przy wybieraniu pierwszej jedenastki. Dziękuje bardzo całej drużynie za występ, gratuluje Krystianowi Ambroziakowi nagrody piłkarza meczu i dobrych liczb, które kreci w tym sezonie oraz dziękuję kibicom, którzy w kolejnym meczu przy ulicy Okopowej nas wspierają – powiedział Adrian Augustowski, pomocnik Skry.

Skra 1921 Warszawa – RKS Mazur II Radzymin 4:2 (2:1)

Bramki dla gospodarzy: Łukasz Kulesza (5, 68), Krystian Ambroziak (31), Kostiantyn Homon (78)

Żółta kartka: Kacper Klimkiewicz (Mazur)

Warszawski zespół zagrał w składzie: Vitalii Umanskyi, Artur Olkowski, Bartosz Kamiński, Michał Sitek, Jurij Martynowycz, Adam Florjanowicz-Błachut, Krystian Ambroziak, Jakub Orliński (87 – Adam Mihulka), Łukasz Kulesza (88 – Wojciech Czaplarski), Adrian Augustowski,  Kostiantyn Homon.

Fot. Ze zbiorów autora

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda