mobile
REKLAMA

Sukces kulturysty z Bielan

Świetnie spisali się reprezentanci Polski na mistrzostwach świata w kulturystyce, które odbyły się w Słowenii. Sukces drużynowy i sześć tytułów mistrzowskich w rywalizacji indywidualnej pozwoliły naszemu zespołowi zdominować zawody.

W.A./ fot. FB Burmistrza Bielan
TAGI
Sukces kulturysty z Bielan

Nie było łatwo. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy z ponad 20 krajów. Startowali między innymi kulturyści takich potęg jak Słowenia, Hiszpania, RPA, Rosja, Argentyna, Węgry, Serbia, Białoruś i Włochy. Mimo to polscy zawodnicy pokazali się z najlepszej strony zdobywając 6 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych medali, czyli łącznie 20 krążków. W ten sposób Reprezentacja Polski uplasowała się na 1 miejscu w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając drużynę RPA

Pojawił się też akcent warszawski związany z Bielanami. Indywidualnym mistrzem świata został trenujący na co dzień w CRS Bielany Robert Banasiuk. Zdobył on tytuł w kulturystyce klasycznej do 177 cm.

- Powoli emocje opadają i dochodzi do mnie, że byłem najlepszy na świecie - mówi Robert Banasiuk. Celem minimalnym było trzecie miejsce, ale tego dnia wiedziałem, że powalczę o najwyższe trofeum. Piękne uczucie stać na najwyższym miejscu podium z biało-czerwoną flagą, wiedząc, że reprezentuję Polskę.

Na co dzień Pan Robert jest menadżerem sportu w CRS Bielany. Dodaje, że na zawody jechał reprezentując kraj, ale czując się również reprezentantem Bielan oraz całej Warszawy. Wydaje się to zrozumiałe. Jak zaznacza jest on niezwykle wdzięczny za wsparcie, jakiego udzielał mu Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz Prezes TKKF „Chomiczówka” Jacek Bączkowski. Sam Burmistrz podkreśla jednak osobisty wkład w osiągnięcie takiego wyniku.

- Kilka dni temu miałem okazję spotkać się z Robertem Banasiukiem Mistrzem Świata w Kulturystyce – zaznacza Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. - Tytuł zdobyty podczas IBFF World Championship Brežice 2019 to ukoronowanie wręcz tytanicznej pracy Roberta. Drogę do życiowej formy utorowała mu godna podziwu determinacja. Miałem przyjemność trenować wiele razy pod okiem mistrza – dodaje - co tylko potwierdziło jakim wysiłkiem jest to wszystko okupione.


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda