mobile
REKLAMA

Świąteczna Iluminacja Warszawy rozjaśniła centrum miasta!

W sobotę, 3 gurdnia ulice Warszawy rozświetliła świąteczna iluminacja. Wraz z setkami tysięcy światełek, sobotni wieczór mieszkańcom stolicy uświetnił szereg rozrywek. Z okazji tego wydarzenia wyłączono z ruchu cały Trakt Króleski, by stworzyyć malowniczą przestrzeń do spacerownia przez cały weekend.

TAGI
Świąteczna Iluminacja Warszawy rozjaśniła centrum miasta!

Świąteczna spacerowa trasa wzdłuż iluminacji rozpoczyna się przy pomniku Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu. W radosny zimowy nastrój sobotniego wieczoru wprawił wszystkich przechodniów Chór Sienna Gospel i  Wrzesińska Orkiestra Dęta. 

-To niemal 4,5 miliona energooszczędnych diod i prawie 1300 elementów dekoracyjnych - mówi Marta Łań z Urzędu Miasta Warszawa.

Prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz dodaje: mam nadzieję, że znów cała europa będzie mówiła o warszawskiej iluminacji. W tym roku miasto zorganizowąło o 70% więcej oświetlenia niż w ubiegłym. 

W przerwie między koncertami chórów, przy hotelu Bristol, grupa aktorów z Teatru Akt wcieliła się w grupę białych skrzatów wystawiając bajkowy performance. 

Dalszy spacer w stronę Starego Miasta niósł moc niespodzianek dla najmłodszych. Skwer Hoovera zamienił się w dom św. Mikołaja i jego pomocników. Dzieci mogły tam wspólnie tworzyć pierniki, malować świąteczne ozdoby oraz pisać listy do św. Mikołaja.

Dorośli z kolei mogli odwiedzić specjalny namiot pod patronatem "Zakochaj się w Warszawie" by stamtąd wysłać specjalne kartki świąteczne z życzeniami i logo stolicy. W tym samym namiocie mieściła się także świąteczna fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkową fotografię w stroju elfa bądź renifera. 

Na całej trasie spacerowej można bylo trafić na Roztańczonych Świętych Mikołajów z grupy Warszawski Funk, którzy tanecznym krokiem porywali przechodniów do wspólnej zabawy. Inni "pomocnicy św. Mikołaja" rozdawali spacerowiczom słodkie upominki. 

Dalej, wzdłuż trasy w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu przygotowano pokaz rzeźb lodowych i specjalną świąteczną iluminację fontann.

-To rewelacyjna zabawa, przyszliśmy tutaj całą rodzinką, mamy trójkę dzieci w różnym wieku i to one nas tu wyciągnęły! - Relacjonuje małżeństwo Pana Bogdana i Pani Anny z Warszawy. 

Iluminację na Starym Mieście ochrzczono "Snem o zimowej Warszawie", w inych częściach miasta można podziwiać również świetlne instalacje, m.in. "Brama Życzeń" na pl. Grzybowskim, "Śnieżne Planetarium" przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, "Paw" w Alejach Ujazdowskich czy "Czarujący autobus" na pl. Na Rozdrożu.

Koszt całości iluminacji wyniósł przeszło 6,5 mln zł. Cena obejmuje projekt, wykonanie nowych dekoracji, montaż i demontaż całości iluminacji, jej przechowywanie i serwisowanie.

/K. Szatyłowicz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda