mobile
REKLAMA

Święto Warszawy z regatami, Paradą Syrenki i tenisem

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się sobotnie atrakcje wpisujące się w obchody Święta Warszawy. Najpierw ulicami Nowy Świat i Krakowskim Przedmieściem przeszła kolorowa Parada Syrenki, a potem – na Wiśle – żeglarze wzięli udział w regatach o Puchar Prezydenta Warszawy. Z kolei w strefie kibica przy Pałacu Kultury i Nauki miłośnicy tenisa dopingowali Igę Świątek, która wygrała wielkoszlemowy turniej w Paryżu.

Redakcja
Święto Warszawy z regatami, Paradą Syrenki i tenisem

Dzień dobry Państwu, zaczynamy III Paradę Syrenek. Ruszamy w stronę Placu Zamkowego, a na trasie naszej parady będzie można zobaczyć naprawdę niesamowite syrenki – mówił prezydent Rafał Trzaskowski rozpoczynając uroczystość. – Mam nadzieję, że będziemy się dziś dobrze bawić – również podczas regat na Wiśle. Zapraszam wszystkich na Plażę Rusałka i bulwary, gdzie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji związanych z żeglarstwem i sportami wodnymi. Właśnie w taki sposób kontynuujemy dziś zabawę z okazji Święta Warszawy, które przypada 4 czerwca – dodał prezydent stolicy.

W tym roku na ulicach miasta można było zobaczyć 18 specjalnych platform z syrenkami, które o 13:00 wyruszyły z ronda de Gaulle’a i przejechały do placu Zamkowego, zatrzymując się w wybranych punktach z atrakcjami. Były występy teatralne, tańce z wachlarzami, koncert piosenek z bajek Disneya oraz występy dzieci i młodzieży. Nie mogło zabraknąć również Orkiestry Dętej i mażoretek w paradnych strojach.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy

Wiele działo się na Wiśle i jej brzegach. Miłośnicy żeglarstwa rywalizowali w kolejnej edycji Regat o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza została zaplanowana w taki sposób, żeby sympatycy łódek z żaglami nie tylko kibicowali walczącym na wodzie, ale również miło – i aktywnie – spędzili czas nad wodą.

Na Plaży Rusałka na praskim brzegu Wisły, czyli bazie zawodów, odbyły się między innymi szkolenia z nauki żeglowania na żaglówkach klasy Optimist, bezpłatne warsztaty i animacje wodniackie, Regaty Dzielnic dla wszystkich chętnych oraz parada kolorowych żagli po Wiśle. Na drugim brzegu, czyli bulwarach, zlokalizowano strefę kibica, gdzie również można było oglądać rywalizację jachtów na wodzie.

W eliminacjach Regat Dzielnic wystartowało dziś 27 załóg. W finałowej rywalizacji zwyciężyła załoga reprezentującą Pragę-Południe w składzie: Krzysztof Wacławek, Sławomir Matych i Jan Sobeshchuk. Kolejne miejsca zajęły osady reprezentujące: Dzielnicę Wisła (Piotr Piluchowski, Filip Kołodziej, Zuzanna Kołodziej, Marek Sikora) – drugie miejsce; Mokotów (Jakub Matyjek, Jacek Urbańczyk, Konrad Gellert) – trzecia lokata; Wolę (Roman Racz, Małgorzata Bożykowska, Karol Bożykowsk) – czwarta pozycja oraz dzielnicę Włochy (Maciej Fischer, Mirosław Mikulski, Jerzy Kraus) – piąta lokata.

Dziś, kolejne zmagania na Wiśle. Pełny program regat i wyniki na stronie: zaglewarszawskie.pl.

Tenisowa strefa kibica

Dla miłośników tenisa i sportowych emocji miasto przygotowało specjalną strefę kibica przed Pałacem Kultury i Nauki Warszawa (od strony Kinoteki), gdzie w sobotę było można obejrzeć finałowy mecz w turnieju Rolanda Garrosa, w którym Iga Świątek walczyła z Jasmine Paolini z Włoch. 23-latka z Raszyna zwyciężyła w dwóch setach 6:2 6:1 i zdobyła trzeci z rzędu – a czwarty w Paryżu i piąty w ogóle – wielkoszlemowy tytuł w karierze.

Jeszcze dziś pod PKiN czynna będzie (w godz. od 13:00 do 17:00) specjalna strefa aktywności. Na mini-korcie można spróbować swoich sił z rakietą i zagrać gema pod okiem wykwalifikowanej kadry. Trenerzy oraz instruktorzy chętnie podzielą się doświadczeniem i wiedzą z zakresu przygotowania do gry. Strefa animacji będzie otwarta w godzinach od 13:00 do 17:00 także w niedzielę.

Dziś, o godz. 15:00 transmitowany będzie męski finał w Paryżu. Zmierzą się w nim Aleksander Zwieriew z Hiszpanem Carlosem Alcarazem.

 

fot. S. Pulcyn, UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda