mobile
REKLAMA

Święto Wisły

Sobotni wieczór, 12 września należał do rzeki Wisły. Na bulwarze im. Jana Karskiego dla Warszawiaków i turystów stołeczny Ratusz przygotował szereg atrakcji podczas ósmej już edycji najważniejszego wydarzenia dla warszawskich wodniaków i miłośników królowej polskich rzek - Święta Wisły.

Święto Wisły

Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem Święto Wisły Pełne Gwiazd. Kulminacyjnym punktem imprezy była parada łodzi. Nie była jednak to jedyna atrakcja czekająca na zgromadzoną na odnowionym odcinku Bulwarów Wiślanych na wysokości Zamku Królewskiego. O godzinie 21 rozpoczął się pokaz Światła Wody w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Pogoda nie dopisała, żeby móc obserwować gwiazdy na niebie, ale o gwiazdozbiorach opowiadał Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik, promotor astronomii i popularyzator nauki. Podczas Święta Wisły nie mogło zabraknąć też opowieści i legend związanych z rzeką Wisłą. Opowiadał o nich Waldemar Heflich, pasjonat żeglarstwa i dziennikarz zajmujący się sportami wodnymi.

O godzinie 22 rozpoczęła się parada rozświetlonych łodzi. Kilkanaście jednostek ozdobionych świecącymi wstęgami i kulami przepłynęło wzdłuż Bulwarów Wiślanych. Zgromadzona na Bulwarach publiczność mogła poznać skróconą historię poszczególnych łodzi.

Świętu Wisły towarzyszyły też atrakcje w ciągu dnia przygotowane miedzy innymi przez środowisko wiślane. W programie były spływy na łodziach wioślarskich i pokazy i nauka umiejętności kajakarskich. Ogromne zainteresowanie budziły pokazy akrobacji i skoki z rampy. Podobnie było z pokazem akrobacji Flyboard na rzece, który rozpoczął się o godzinie 22.30, tuż po paradzie łodzi.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda