mobile
REKLAMA

Szykują się wielkie powroty do samorządu

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Kampania wyborcza jak na razie leniwie się rozkręca. Czekamy wciąż na pełną listę kandydatów ubiegających się m.in. o fotel prezydenta Warszawy. Niedawno zostały za to zaakceptowane listy Platformy Obywatelskiej do Rady Warszawy, udało się nam ustalić kto się na nich znajdzie. Będą wielkie powroty.

NKK
Szykują się wielkie powroty do samorządu

Już niecałe dwa miesiące pozostało do wyborów samorządowych. W Warszawie wybierzemy prezydenta, radnych Rady Warszawy, radnych dzielnic i radnych sejmiku województwa mazowieckiego. Dziś mija termin składania zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego. Na pełne listy kandydatów będziemy musieli jeszcze poczekać. Zgodnie z kalendarzem wyborczym listy kandydatów na radnych muszą zostać zgłoszone terytorialnym komisjom wyborczym najpóźniej do 4 marca, z kolei kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mają czas na oficjalne zgłoszenie do 14 marca.

Jednak im bliżej wskazanych dat tym więcej będzie się wyjaśniało. Na razie udało nam się dotrzeć do list Platformy Obywatelskiej do Rady Warszawy. Są pewne zaskoczenia.

Kto będzie tzw. lokomotywą wyborczą w poszczególnych okręgach?

W okręgu Śródmieście, Ochota numerem jeden będzie Agnieszka Gierzyńska-Kierwińskadotychczasowa radna dzielnicy Śródmieście, a prywatnie żona ministra Marcina Kierwińskiego. Niemałe zaskoczenie szykuje się w okręgu Bemowo, Ursus tam liderem listy został Jarosław Józwiak, były wiceprezydent Warszawy za czasów, gdy prezydentem stolicy była Hanna Gronkiewicz – Waltz. Jóźwiak odpowiadał w stołecznym ratuszu za kwestie związane z reprywatyzacją. Na listach nie zabraknie również obecnej przewodniczącej Rady Ewy Malinowskiej Grupińskiej, która otworzy listę w okręgu Ursynów, Wilanów, Włochy. O miejsce w radzie powalczy również dotychczasowy przewodniczący klubu KO w radzie Jarosław Szostakowski – okręg Mokotów. Jedynką w okręgu Rembertów, Wawer, Wesoła będzie obecny wiceprzewodniczący rady Sławomir Potapowicz, na Białołęce listę otworzy wiceprzewodnicząca rady Magdalena Roguska. Zaś na Targówku i Pradze Północ numerem jeden został Tomasz Sybilski. Na Pradze Południe Marcin Kluś, zaś na Woli Mariusz Budziszewski. Jedynką na Żoliborzu i Bielanach został Piotr Wertenstein-Żuławski.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda