mobile

"Test nowej bramki potrwa jeszcze pół roku"

Wracamy do informacji, do której jako pierwszy dotarł Informator Stolicy, na temat nowej bramki na południowej głowicy Metra Politechnika. Jak się okazuje jest to bramka testowa. Po 2 tygodniach są juz pierwsze wnioski. 

"Test nowej bramki potrwa jeszcze pół roku"

Od 14 lipca pasażerowie mogą korzystać z nowej, szerszej bramki na stacji Politechnika. Jest ona przeznaczona dla osób z bagażem lub rowerem, dla których standardowa bramka jest za wąska. Korzystać z niej mogą również pasażerowie z uprawnieniami do bezpłatnych przejazdów.

Nowa bramka będzie testowana przez 6 kolejnych miesięcy. Po tym okresie – na podstawie prowadzonych obecnie obserwacji – ZTM podejmie decyzję czy będzie dalej wykorzystywana i czy takie bramki staną na innych stacjach I linii metra. Obecnie nowa bramka nie jest wyposażona w kasownik, jednak ZTM rozpatruje zamontowanie takowego urządzenia.

Na pytanie dlaczego ZTM zdecydowało się na kolejny rodzaj bramek do Metra, usłyszeliśmy iż jest to wynikiem przetargu.

- Jeśli bramka sprawdzi się, planujemy zamontowanie podobnych na całej długości I linii Metra - usłyszeliśmy z ust Jakuba Stefaniaka – kierownika sekcji planowania i analiz.- Bramka została również wyposażona w system zliczania pasażerów, dzięki któremu otrzymujemy dane o liczbie osób wchodzących i wychodzących ze stacji. Pozwoliło to uszczelnić system wyjść awaryjnych – podwyższone zostały drzwi i zamontowano w nich samozamykacze. Uzyskujemy  w ten sposób dokładne informacje o liczbie pasażerów i godzinach w jakich korzystają z metra. Po wprowadzeniu zmian liczba pasażerów korzystających z „kołowrotów” na stacji Politechnika wzrosła z ok. 11000 osób na dobę do prawie 20000 osób. - dodaje.  

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda