mobile
REKLAMA

Tramwaj na Kasprzaka – weekendowe prace i zmiany na Woli

W kolejnym etapie budowy trasy tramwaju na Kasprzaka wykonawca zajmie część skrzyżowania z ulicą Bema. Utrudnienia w tym miejscu pojawią się w piątek, 21 kwietnia, późnym wieczorem. Tego samego dnia kierowcy będą mogli znowu przejechać ulicami Płocką i Krzyżanowskiego, a autobusy linii 103 oraz nocnych N45 i N95 wrócą na swoją podstawowe trasy

Informacja prasowa
Tramwaj na Kasprzaka – weekendowe prace i zmiany na Woli

Budowa tramwaju na Kasprzaka jest już mocno zaawansowana. Główne prace koncentrują się w rejonie ulicy Redutowej, gdzie powstaje przejście podziemne. Jednocześnie kontynuowane są prace przy konstrukcji torowiska. Na drugim końcu inwestycji wykonawca finiszuje z robotami u zbiegu ulic Płockiej i Krzyżanowskiego. W najbliższych dniach planuje oddać kierowcom wszystkie pasy w tym miejscu i przenieść się na skrzyżowanie z ulicą Bema.

Zamknięty północny fragment ulicy Bema

Tramwajarze będą pracowali na przejeździe przez tory oraz po północnej stronie skrzyżowania. Z tego powodu od piątku, 21 kwietnia, od ok. godziny 22:00 wprowadzą zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Połączenie z ulicą Kasprzaka straci północny odcinek ulicy Bema. Kierowcy jadący od strony Wolskiej będą kierowani na objazd ulicami Ludwiki i Płocką.

Węższa Kasprzaka

Zamknięty zostanie także przejazd przez torowisko tramwajowe na ul. Kasprzaka – obie jezdnie tej drogi będą zwężone do dwóch pasów ruchu, a w godzinach nocnych nawet do jednego.

W rezultacie jadący ulicą Kasprzaka od strony centrum nie skręcą w prawo w ul. Bema, czyli w kierunku ul. Wolskiej, ani w lewo – w stronę Prądzyńskiego. Natomiast podróżujący od al. Prymasa Tysiąclecia nie skręcą w prawo w kierunku Prądzyńskiego.

Wyjazd z południowego odcinka Bema

Południowy odcinek ulicy Bema zachowa połączenie z ulicą Kasprzaka, ale będzie tu trochę węziej niż zwykle. Z tego powodu na fragmencie drogi przed samym skrzyżowaniem utrzymany będzie tylko jeden kierunek ruchu – wyjazd od strony Prądzyńskiego na ul. Kasprzaka, ale tylko w kierunku centrum. Żeby dojechać do tego odcinka Bema, trzeba będzie kierować się do ulic Krzyżanowskiego i Brylowskiej.

Autobusy wracają na swoje trasy

Autobusy linii 103 powrócą na podstawową trasę w kierunku ulicy Kolejowej – przebiegającą ulicami Płocką, Krzyżanowskiego, Szarych Szeregów i Brylowską. Z kolei autobusy linii nocnych N45 i N95 w kierunku Dworca Centralnego pojadą bezpośrednio Płocką do Kasprzaka.

Przywrócone zostaną przystanki Krzyżanowskiego 01 i Brylowska 01. Autobusy 103, N45 i N95 będą kursowały według skorygowanych rozkładów jazdy. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała niemal do końca czerwca. W ostatni weekend tego miesiąca tramwajarze planują ułożyć na skrzyżowaniu nową nawierzchnię.

Nowa linia tramwajowa już w tym roku

Nowa trasa tramwajowa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra: Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Podróż potrwa zaledwie kilka minut. Budowa nowej linii zostanie zakończona w tym roku. Jak przebiega budowa nowej linii tramwajowej? Sprawdź na stronie tramwajnakasprzaka.pl.

fot.Tramwaje Warszawskie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda