mobile
REKLAMA

Trener MOS Wola szkoleniowcem Reprezentacji Polski!

Trener zespołu juniorów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola Warszawa – Konrad Cop został niezwykle doceniony przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Młody, ale doświadczony już szkoleniowiec objął stanowisko trenera Reprezentacji Polski U-14/U-15.

Marcin Kalicki
Trener MOS Wola szkoleniowcem Reprezentacji Polski!

Konrad Cop został powołany przez Zespół Metodyczny na wniosek Biura Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej na Trenera Kadry w ramach Programu Kadra Polski U-14/U15 będącego etapem szkoleniowym kadry U16/17. Nowy szkoleniowiec reprezentacji wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Mazowsza i Mistrzostw Polski z MOS Wola Warszawa. Przez niespełna trzy lata był również jednym z najbliższych współpracowników Jakuba Bednaruka w AZS Politechnice Warszawskiej (obecnie ONICO Warszawa) początkowo jako statystyk, a następnie pełniąc rolę asystenta trenera. – Ogromnie się cieszę z powierzonej funkcji i zarówno przyjmuję ją z dużą pokorą. Prowadzenie kadry to zawsze zaszczyt i duża nobilitacja. Teraz przed nami selekcja zawodników na pierwszy obóz w Białej Podlasce w lipcu. W każdym województwie będą się odbywały konsultacje, które wyłonią pierwszych powołanych – powiedział popularny „Kondziu” specjalnie dla Informatora Stolicy. 

Wraz z Konradem Copem powołanie otrzymał Artur Wójcik, również związany w przeszłości z MOS-em Wola, obecnie trener UKS Atena Warszawa. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zdobywał w przeszłości medale Mistrzostw Polski z zespołem juniorek MOS Wola (srebrny – 2014, brązowy – 2007), przez trzy lata prowadził ekipę seniorek AZS AWF Warszawa w rozgrywkach II ligi, pracował również jako statystyk w Reprezentacji Polski siatkarzy w latach 2000-2004.  

Poniżej prezentujemy wywiad redaktora Marcin Kalickiego z nowym trenerem kadry Konradem Copem przeprowadzony w marcu tego roku: http://informator-stolicy.pl/artykul/umre-w-dniu-kiedy-przestane-marzyc

Fot. moswola.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda