mobile
REKLAMA

Trwa budowa Muzeum Getta Warszawskiego przy ulicy Siennej

W Warszawie nabiera tempa budowa Muzeum Getta Warszawskiego, której efekty można już podziwiać na zdjęciach udostępnionych przez instytucję. W październiku ubiegłego roku podpisano kontrakt na realizację rozbudowanych robót budowlano-konserwatorskich wraz z infrastrukturą wewnętrzną i zewnętrzną, a także na realizację wystawy stałej tego historycznego miejsca.

Daria Skorbiłowicz
Trwa budowa Muzeum Getta Warszawskiego przy ulicy Siennej

Muzeum Getta Warszawskiego będzie się znajdowało na terenie kompleksu dawnego Szpitala Dziecięcego fundacji małżeństwa Bersohn i Bauman przy ulicy Siennej 60/Słiskiej 51 w Warszawie. Całkowita powierzchnia muzeum wynosić będzie około 11 500 m2, z czego przewidziane jest około 3 400 m2 na potrzeby wystawy stałej, podzielonej na dziewięć galerii.

Narracja historyczna wystawy stałej będzie obejmować lata od otwarcia Szpitala Bersohnów i Baumana w latach 70. XIX wieku aż do powojennego okresu w 1946 roku, kiedy to budynek stał się siedzibą Centralnego Komitetu Żydów w Polsce. Zostaną zaprezentowane autentyczne obiekty i artefakty pozyskane przez muzeum poprzez darowizny, zakupy i wypożyczenia, takie jak Raport Stroopa czy wózek do przewozu ciał zmarłych datowany na lata 30. XX wieku.

Cały kompleks muzealny będzie obejmować także Centrum Edukacji usytuowane w zabytkowym budynku dawnego Pawilonu Okulistyki, audytorium dla 150 widzów, magazyny zbiorów oraz przestrzenie dla wystaw czasowych.

 

fot. mat.pras.
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda