mobile

Turniej o Puchar Burmistrza Woli

W ostatni weekend w Hali Sportowej „Koło” odbył się Turniej Piłki Siatkowej Juniorów i Kadetów o Puchar Burmistrza Woli 2017 roku. Dziesięć drużyn z całej Polski walczyło o najwyższe trofeum w każdej z kategorii wiekowych.

Marcin Kalicki
Turniej o Puchar Burmistrza Woli

W rywalizacji kadetów zmierzyły się ze sobą UMKS MOS Wola Warszawa, Chemik Bydgoszcz, Wifama Łódź oraz Espadon Szczecin. Pierwszego dnia turnieju rozegrano po trzy mecze systemem każdy z każdym. Komplet zwycięstw zanotowali stołeczni zawodnicy, pokonując swoich rywali we wszystkich spotkaniach po 2:1. W niedzielnych półfinałach UMKS MOS Wola ponownie pokonał Espadon Szczecin 2:1, a Wifama Łódź takim samym rezultatem Chemik Bydgoszcz. Ostatecznie Puchar Burmistrza Woli w kategorii kadetów powędrował w ręce młodych siatkarzy z ulicy Rogalińskiej, którzy w decydującym starciu pokonali łodzian 3:0 (29:27, 25:19, 25:21).

Sześć zespołów rywalizowało w kategorii juniorów. Przez trzy dni rywalizacji każdy z nich rozegrał pięć meczy. O końcowym wyniku zdecydował stosunek wygranych i przegranych setów, bowiem aż trzy zespoły zakończyły zawody z dziewięcioma punktami. Puchar Burmistrza Woli w kategorii juniorów zdobył Chemik Bydgoszcz. Drugie miejsce zajęła ekipa UMKS MOS Wola Warszawa prowadzona przez trenerów Konrada Copa i Kacpra Goździkiewicza, a trzecie siatkarze MMKS Maraton Świnoujście – SMS Police. Tuż za podium uplasował się drugi zespół UMKS MOS Wola.

– Turniej miał charakter szkoleniowy i był szansą zaprezentowania się na tle mocnych zespołów z Polski. Mogliśmy zrobić "przegląd wojska" wśród zespołów juniorów i sprawdzian wypadł bardzo pozytywnie. Jesteśmy zadowoleni z 2 i 4 miejsca, a turniej spełnił swój cel. Świetnie zaprezentowali się kadeci trenera Kellera, którzy w ostatniej chwili zostali dokoptowani do turnieju kadetów i będąc rocznikiem młodszym wygrali zawody – powiedział Konrad Cop, trener juniorów UMKS MOS Wola.

Zawody rozegrane w Hali Sportowej „Koło” specjalnie dla Informatora Stolicy podsumował Prezes UMKS MOS Wola Warszawa Krzysztof Zimnicki: - Turniej był świetnym wejściem w nowy sezon. Trenerzy trzech naszych zespołów mieli możliwość sprawdzić nowe ustawienia w drużynach. Formuła tego towarzyskiego turnieju pozwala na wystawienie do gry wszystkich zawodników. Dziękujemy władzom dzielnicy Wola za współfinansowanie tego turnieju i ufundowanie nagród. Dziękujemy zespołom z Polski za przyjęcie naszego zaproszenia. Wiele spotkań było bardzo ciekawych i pokazało niezłe wyszkolenie drużyn pod względem technicznym i taktycznym. W sumie bardzo pozytywna ocena turnieju i mamy nadzieję, że wejdzie ona na stałe do kalendarza rozgrywek w następnych latach, może nawet w formule międzynarodowej. Nasze drużyny pokazały się z dobrej strony. Kadeci trenera Tomka Kellera grali naprawdę dobrze i niespodziewanie wygrali turniej w swojej kategorii, mimo że graliśmy młodszym rocznikiem. Juniorzy zajęli drugie miejsce stosunkiem setów, ale trener Konrad Cop konsekwentnie korzystał z wszystkich graczy, a nie tylko z najlepszych, aby sprawdzić ich formę i przygotowanie do sezonu. Bardzo dobrze grali także chłopcy z drugiego zespołu juniorów trenera Miłosza Raby i kilku pokazało, że mogą nawet aspirować do gry w pierwszym zespole.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda