mobile
REKLAMA

Tytoniowy gang rozbity przez służby. Zabezpieczono 14 ton tytoniu i 15 mln szt. papierosów

Służby celno-skarbowe, policja i straż graniczna wspólnie zlikwidowały grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem tytoniem i papierosami. W przeprowadzonej akcji zatrzymano 5 osób oraz zabezpieczono 14 ton tytoniu i 15 mln szt. papierosów o wartości ponad 18 mln zł

Jakub Bielawski
Tytoniowy gang rozbity przez służby. Zabezpieczono 14 ton tytoniu i 15 mln szt. papierosów

Nielegalnie handlowali tytoniem

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, grupa działała na terenie całego kraju, sprowadzając tytoń z zagranicy i produkując papierosy w nielegalnych fabrykach. Następnie sprzedawali je na czarnym rynku, unikając płacenia podatków i akcyzy.

Służby przeszukały dwa miejsca. W jednym z obiektów, znaleziono urządzenia do krajania tytoniu oraz skonfiskowano blisko 3 tony suszu tytoniowego.

Na drugiej posesji, podczas rozładunku samochodów dostawczych, zatrzymano 5 obywateli Polski w wieku od 25 do 55 lat. W czterech ciężarówkach znaleziono przetworzoną tytoniową krajankę, a w piątym odnaleziono nielegalne papierosy. Papierosy były przemycone z Litwy i umieszczone w metalowych opakowaniach na paletach. Gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ok. 32 mln zł.

Służby natknęły się też na kradziony wóz

Funkcjonariusze zabezpieczyli również samochód dostawczy i naczepę, w których odkryli ślady ingerencji w oznaczenia VIN. Samochód został skradziony w Niemczech w 2022 r., a naczepa w 2019 r.

Zatrzymanych oskarżono o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw karno-skarbowych. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce pod nadzorem Prokuratury Krajowej. Śledztwo jest nadal w toku i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

fot.KAS

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda