mobile
REKLAMA

Uczennice z Ochoty ratują pogorzelców.

15 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 61 przy ul. Białobrzeskiej 27 Zarząd Dzielnicy Ochota wyróżnił dwie niezwykle odważne dziewczyny.

informacja prasowa
TAGI młodzież
Uczennice z Ochoty ratują pogorzelców.

Natalia Plutka (kl. VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 61) oraz Nikola Barcińska (kl. VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 152), zauważywszy pożar przy ul. Siewierskiej 4 ruszyły na ratunek przebywającym tam osobom.

W trakcie wręczenia nagród dla dziewcząt głos zabrała naoczna świadek zdarzenia, radna Barbara Laszczkowska (Zawsze z Ochotą), która przedstawiła zgromadzonym relację:

Wieczorem 31 października przechodziłam ulicą Siewierską. Z jednego z okien wydobywa się dym. Stoi grupa starszych osób, patrzą co się dzieje, a dwie dziewczyny zamiast patrzeć po prostu zaczęły działać. Wbiegły do budynku, w którym było bardzo dużo dymu. Waliły w drzwi i wyprowadzały starsze osoby na dół, żeby się im nic nie stało. Postawa tych młodych osób jest wspaniała, bo w odpowiednim czasie potrafiły podjąć właściwą decyzję.”

Burmistrz Grzegorz Wysocki zwrócił uwagę, że:

Są dwa rodzaje zachowań w sytuacjach kryzysowych. Jedni wpadają w panikę, ale jest sporo ludzi, którzy zaczynają intuicyjnie zachowywać się bardzo racjonalnie. Podobno, człowiek się z tym rodzi; tego się nie da nauczyć.” 

Czyn dziewcząt jest podstawą do nadania medalu za ofiarność i odwagę, który przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej. Władze Dzielnicy już złożyły wniosek.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda