mobile

USŁYSZ PLANETĘ: Natalia Przybysz, Błażej Król i inni artyści uświetnią premierę serii BBC Earth „Planeta Ziemia III”

1 lutego w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – audiowizualny spektakl USŁYSZ PLANETĘ pod przewodnictwem muzycznym Wojtka Urbańskiego, z udziałem Natalii Przybysz, Błażeja Króla, Zalii, Michała Zygmunta i Urbański Orkiestra.

mat.pras.
TAGI Ziemia
USŁYSZ PLANETĘ: Natalia Przybysz, Błażej Król i inni artyści uświetnią premierę serii BBC Earth „Planeta Ziemia III”

Widowisko zainspirowane trzecią częścią kultowej serii BBC Earth „Planeta Ziemia” to próba połączenia kreatywności człowieka z pięknem płynącym z natury. Dzięki artystycznej kompozycji obrazów i dźwięków publiczność będzie mogła doświadczyć  bliskości dzikiej przyrody i poddać refleksji swoją rolę w otaczającym nas świecie. Podczas spektaklu znakomite polskie artystki i artyści, m.in: Natalia Przybysz, Błażej Król, Zalia staną u boku najważniejszej bohaterki tego wieczoru – Planety Ziemi. Wieczór uświetni gość specjalny, który zostanie ogłoszony bliżej daty wydarzenia.  

Producent i kompozytor Wojtek Urbański (twórca oprawy dźwiękowej do serialu Rojst’97), przy wsparciu sound designera Michała Zygmunta (twórca Projektu Odra), przearanżuje znane polskie utwory, tworząc kolaż piosenek rezonujących ze światem przyrody. Wielowymiarowe, immersyjne doświadczenie piękna natury będzie możliwe m.in. dzięki nagraniom terenowym Michała Zygmunta. Artysta znany jako łowca dźwięków, od lat z niezwykłą wrażliwością nagrywa ojczystą florę i faunę tworząc dźwiękowy szlak Odry. 

Wszyscy muzycy wchodzący w skład zespołu Urbański Orkiestra towarzyszyli kompozytorowi podczas największych krajowych wydarzeń, jak np. Gala Bestsellery Empiku, koncert „Razem z Ukrainą”, czy koncerty projektu „Tribute to Krzysztof Krawczyk” w ramach trasy koncertowej Męskiego Grania.

Partnerem wydarzenia jest Radio 357.

„Planeta Ziemia III”, która stała się inspiracją dla spektaklu USŁYSZ PLANETĘ to trzecia część kultowej serii telewizyjnej BBC, realizowanej wspólnie z sir Davidem Attenborough.
To monumentalne dzieło, nagrywane przez blisko pięć lat, zabierze nas w podróż po najdalszych zakątkach globu i zapozna z historiami najbardziej fascynujących gatunków na świecie. Dramatycznymi, zabawnymi, czasem łamiącymi serce, ale zawsze pełnymi nadziei. 

Tym razem twórcy i twórczynie serii jeszcze mocniej akcentują fakt, że w historii Ziemi osiągnęliśmy punkt krytyczny, a wsłuchanie się w potrzeby naszej Planety i reakcja na nie jeszcze nigdy nie były tak ważne.

Pierwszy odcinek serii „Planeta Ziemia III” będzie można oglądać w niedzielę 4 lutego o godz. 11:00 lub o 21:00 na kanale telewizyjnym BBC Earth. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień o tych samych porach.


 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda