mobile
REKLAMA

VI Gala Sportu Gminy Nadarzyn

14 marca w auli Szkoły Podstawowej w Ruścu odbyła się VI Gala Sportu Gminy Nadarzyn. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych sportowców i trenerów.

Marcin Kalicki
VI Gala Sportu Gminy Nadarzyn

Galę uroczyście otworzył wójt gminy Nadarzyn – Dariusz Zwoliński. – Gala Sportu to czas na podsumowanie i nagrodzenie tych sportowców i ich szkoleniowców, którzy w minionym roku odnieśli znaczące sukcesy. Wyniki i sukcesy, które były uhonorowaniem ich ciężkiej, systematycznej pracy. Składając gratulacje wszystkim wyróżnionym pragnę przede wszystkim uhonorować ich za... talent do systematycznej i ciężkiej pracy, za wysoki poziom wewnętrznej motywacji i za ambicję. Cechy, które pozwolą im osiągać w życiu jeszcze nie jeden sukces nie tylko na drodze sportowej przygody czy kariery. Ogromne podziękowania i gratulacje pragnę przekazać rodzicom osób nagrodzonych. To Państwo są pierwszym i najlepszym wzorem dla swoich dzieci. To wy kształtujecie w tych młodych ludziach swoją postawą wzory, które leżą u podstaw ich dalszych osiągnięć. O genach już nawet nie wspomnę. Trójkąt sukcesu dopełniają trenerzy i szkoleniowcy. Bez waszego zaangażowania, wiedzy i empatii nie byłoby dzisiejszej gali. W czasach upadku autorytetów stanowicie wspaniały przykład ludzi, dla których pasja i dawanie z siebie bez oczekiwania fałszywej wdzięczności może być podstawą swoistego kodeksu postępowania i wzorem dla młodych ludzi. Nie da się być dobrym i wymagającym trenerem bez lubienia swoich zawodników i odwzajemnionej sympatii. Dzisiaj było to słychać w brawach jakie otrzymywaliście od swoich zawodników. Wasze działania uzupełniają działacze i sponsorzy. Ci pierwsi wykonują ciężką i mrówczą, bardzo często niedocenianą pracę organizując proces treningowy, zawody, obozy, pozyskując środki, pisząc po godzinach dziesiątki wniosków, czy rozliczeń. Sponsorzy to wisienka na torcie działaczy. To ludzie, którzy potrafią wyjść po za ciasny i bezlitosny krąg biznesowej karuzeli. Osoby, które potrafią się dzielić i potrafią mieć z tego satysfakcję. Wszystkim wam gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych latach. Dziękuje organizatorom z Gminnego Ośrodka Sportu za organizację gali, szczególnie Damianowi Krzemińskiemu. Damian kolejny raz pokazałeś, że uczeń dawno już przerósł...mistrza – zaznaczył wójt. 

W uroczystościach wzięli udział znani i cenieni sportowcy m.in. były siatkarski mistrz świata, wielokrotny reprezentant Polski – Paweł Zagumny, trener siatkarzy Projektu Warszawa – Piotr Graban, były piłkarski reprezentant Polski, były obrońca Legii Warszawa – Jakub Wawrzyniak czy były koszykarz i trener Jacek Gembal, którzy wraz z władzami gminy i Gminnego Ośrodka Sportu wręczali pamiątkowe medale i dyplomy. Wyróżnieni zostali przedstawiciele kilkunastu sekcji z klubów prężnie działających na terenie gminy Nadarzyn. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. zawodnicy, zawodniczki i trenerzy: siatkarskiej sekcji GLKS Nadarzyn, tenisiści stołowi MUKS Start Nadarzyn, lekkoatleci i piłkarski ręczne UKS Rusiec, baseballiści z Akademii Schaby, uprawiający kolarstwo w UKS Kolarz Nadarzyn czy też młodzi piłkarze trenujący w Akademii Sportu Milan Sport. Przyznano również tytuły Mecenasów Nadarzyńskiego Sportu. Miło nam poinformować, że jedną ze statuetek odebrał z rąk wójta Dariusza Zwolińskiego nasz redakcyjny kolega – Marcin Kalicki.

Uroczystości w Ruścu uświetnił występ znakomitej Orkiestry OSP z Nadarzyna. Doskonale zorganizowana VI Gala Sportu na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda