Victoria Sulejówek mistrzem IV ligi!

Victoria Sulejówek w ostatniej kolejce sezonu 2022/2023 zapewniła sobie awans do III ligi. Mistrzostwo nie byłoby możliwe, gdyby nie potknięcia dotychczasowego lidera rozgrywek – Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Rywalizacja o wygraną IV ligi na Mazowszu była bardzo zacięta. Przed ostatnią kolejką liderem rozgrywek był zespół z Mińska Mazowieckiego, który miał dwa punkty przewagi nad drużyną z Sulejówka i mecz przed własną publicznością z rezerwami Wisły Płock. Podopieczni trenera Marcina Sasala musieli to spotkanie wygrać, aby nie patrzeć na inne wyniki. Ponad tysiąc kibiców na trybunach oglądało widowisko trzymające w napięciu do ostatnich chwil. W sześćdziesiątej piątej minucie bramkę dla gości zdobył Grzegorz Wawrzyński pokonując bramkarza „Mazy” bezpośrednio z rzutu wolnego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Po faulu na Dawidzie Jabłońskim sędzia podyktował rzut karny dla Mazovii. Co prawda pierwszy strzał Michała Wołosa obronił Oskar Klon, ale piłka ponownie trafiła pod nogi Wołosa, który wpakował ją do bramki. Gospodarze mieli dwadzieścia minut na to, aby zdobyć zwycięską bramkę, która dawałaby im awans do III ligi. Tak się jednak nie stało i mecz w Mińsku Mazowieckim zakończył się remisem. Po spotkaniu do dymisji podał się trener Mazovii Marcin Sasal.

Sytuację tą wykorzystali zawodnicy Victorii Sulejówek. Gospodarze już w osiemnastej minucie prowadzili z MKS Piaseczno 2:0 za sprawą goli zdobytych przez Marcina Kozłowskiego i Stanisława Ławcewicz-Musialika. Szybko objęte prowadzenie pozwoliło piłkarzom Victorii kontrolować spotkanie. Kolejne minuty, pomimo przewagi podopiecznych Łukasza Ryczkowskiego, nie przyniosły już zmiany wyniku. Wygrana zespołu z Sulejówka pozwoliło na zrównanie się punktami z Mazovią. Dwie wygrane Victorii w bezpośrednich meczach pomiędzy tymi drużynami pozwoliły to właśnie tej drużynie świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

To jednak nie koniec sukcesów. Szkoleniowiec Victorii - Łukasz Ryczkowski został uznany Trenerem Sezonu forBET IV Ligi.