mobile
REKLAMA

W sobotę część ul. Gagarina zostanie otwarta.

Od piątkowej nocy, z 3 na 4 marca, kierowcy pojadą nową południową jezdnią ulicy Gagarina na dłuższym odcinku – także między ul. Stępińską a Sielecką. W związku z tym zmieni się również organizacja ruchu na kilku pobliskich skrzyżowaniach.
 

Informacja prasowa
W sobotę część ul. Gagarina zostanie otwarta.

Od końca listopada ubiegłego roku kierowcy jeżdżą po nowo wybudowanej jezdni ul. Gagarina od ul. Belwederskiej do Stępińskiej. Dostępne są dwa pasy ruchu: jeden w stronę Belwederskiej, drugi w stronę Wisłostrady. Dalszy postęp prac pozwoli na wydłużenie tego odcinka.

Dłużej po jezdni południowej
W piątek w nocy, z 3 na 4 marca, budowniczowie wspólnej inwestycji kolektora Mokotowskiego Bis i odnogi tramwaju na Wilanów przełożą ruch z jezdni północnej ul. Gagarina na nowo wybudowaną południową. Zmiany te zostaną wprowadzone pomiędzy ul. Stępińską a Sielecką. Od tego momentu ruch jednym pasem – w każdą stronę – będzie się odbywał na odcinku od ul. Belwederskiej do Iwickiej. Od ul. Iwickiej do Czerniakowskiej nadal będą trzy pasy – dwa w kierunku Czerniakowskiej i jeden do Belwederskiej.

Jeśli warunki pogodowe ulegną pogorszeniu, co z kolei uniemożliwi wykonanie nowego oznakowania jezdni, wprowadzanie organizacji ruchu może opóźnić się o jeden lub dwa dni.

Inaczej na skrzyżowaniach
Przywrócona zostanie możliwość wyjazdu z południowego odcinka ul. Stępińskiej na Gagarina w prawo. Także z ul. Sieleckiej od strony Chełmskiej kierowcy skręcą na Gagarina – w obydwu kierunkach (prawo i lewo). Obie ulice, Stępińska i Sielecka, będą natomiast kończyły się ślepo przed Gagarina po północnej stronie (od Podchorążych).

Zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Czerską. Przywrócone zostanie połączenie ulicy po północnej stronie Gagarina. Drogowcy urządzą tu dwa pasy wyjazdowe: do skrętu w lewo w stronę ul. Czerniakowskiej oraz do jazdy prosto na skrzyżowaniu i skrętu w prawo w stronę Belwederskiej. Z południowego odcinka ul. Czerskiej także będzie można wyjechać we wszystkich relacjach. Na skrzyżowaniu obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Gagarina w Czerską dla jadących z obu kierunków.
Na odcinku od ul. Czerskiej do Czerniakowskiej oraz na samym skrzyżowaniu Gagarina z Czerniakowską organizacja ruchu nie zmieni się.

Możliwość wyjazdu w prawo z ul. Podchorążych w Gagarina zostanie przywrócona na początku kwietnia. Natomiast wprowadzona w poniedziałek organizacja ruchu na ul. Gagarina będzie obowiązywała do początku maja.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda