mobile

Walcząc o dziecko

Konflikty, rozstanie, rozwód. Spotykamy się z tym w rodzinie, wśród znajomych, w pracy. My zajmujemy się takimi sprawami zawodowo.

Redakcja
TAGI
Walcząc o dziecko

Emocje wzrastają, gdy w grę wchodzi ustalenie opieki nad dziećmi. Rozwiązania kompromisowe, wypracowane w toku mediacji, choć uznawane za najlepsze, nie zawsze okazują się skuteczne. Rodzice walcząc o prawo do opieki, wpływ na wychowanie, zapominają o dzieciach, o tym co jest dla nich najlepsze. Na prawidłowy rozwój dzieci ma wpływ poczucie bezpieczeństwa - spokojny dom, uregulowany rozkład zajęć, możliwość swobodnych kontaktów z drugim rodzicem i bliskimi. Rodzice rozstając się nadal pozostają rodzicami, nie rozwodzą się przecież z dzieckiem. Ma ono prawo do kontaktów bez utrudnień z obojgiem rodziców, ale też ma prawo takich kontaktów odmówić.

Dziecko rozszarpywane przez walczących rodziców – sprzeczne postawy rodzicielskie, sprzeczna hierarchia wartości - zaczyna oswajać tę sytuację i wykorzystywać ją. Zamiast konstruktywnego wpływu na wychowanie, rodzice kupują sobie przychylność dziecka stając się zakładnikami własnych dzieci.

\W poradni Edukacja spotykamy się z wieloma negatywnymi skutkami rozstań rodziców na rozwój dzieci - słabe wyniki w nauce, agresja wobec innych i siebie, ucieczka w Internet. Dobro dziecka jest nadrzędnym wyznacznikiem naszych oddziaływań. Po rozpoznaniu problemu proponujemy konsultacje, terapię, rozmowy o potrzebach dziecka wskazujące sposoby porozumiewania się w sprawach dziecka, ujednolicenia metod wychowawczych. Pomagamy wypracować plan opieki rodzicielskiej wyważający racje obojga rodziców – zawsze dla dobra dziecka. Badamy relacje rodzinne, postawy rodzicielskie, osobowość, analizujemy dokumenty w aspekcie prezentowanych postaw. Sporządzamy eksperckie opinie psychologiczne na zlecenie sądu lub stron.

Zespół składa się z doświadczonych pedagogów i psychologów, niektórzy są wpisani na listę biegłych. Staramy się wypracować pogłębione i wyważone opinie do wykorzystania w postępowaniu sądowym. Dążąc do własnego szczęścia, warto pamiętać o dobru nadrzędnym - o uczuciach dziecka.

Anna Iwańska i Małgorzata Księżopolska

PORADNIA EDUKACJA
Warszawa, Żeromskiego 14
czynna  pon - pt  8:00 - 20:00
tel. 22 865 14 20
www.problemy-szkolne.pl

DIAGNOSTYKA / TERAPIA / PORADY SPECJALISTÓW / MEDIACJA / SZKOLENIA

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda