mobile
REKLAMA

Walentynkowa uczta z filmem "Bulion i inne namiętności"

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. Sprawdzamy, co oferują placówki kultury na ten dzień. Jedną z propozycji przygotowało Kino Muranów. Tego popołudnia odbędzie się wyjątkowy walentynkowy seans filmowy "Bulion i inne namiętności", wzbogacony kieliszkiem wina i wprowadzeniem przez gościa specjalnego Jakuba Gutka, gdzie zmysłowość kuchni i głębokie emocje splatają się w malowniczą opowieść o miłości i aromatach

oprac. Klaudia Kwasek
Walentynkowa uczta z filmem "Bulion i inne namiętności"

Jedną z propozycji na spędzenie walentynkowego popołudniu może być odwiedzenie kina Muranów, które  zaprasza na wyjątkowy walentynkowy seans filmowy "Bulion i inne namiętności" w reżyserii Anh Hung Trana . Przed rozpoczęciem projekcji oferowany jest kieliszek wina, a wyjątkowym gościem specjalnym, który poprowadzi wprowadzenie do filmu, jest Jakub Gutek.

Fabuła filmu:
Czy miłość może znaleźć swoje odzwierciedlenie w smaku?  "Bulion i inne namiętności", uhonorowany nagrodą za reżyserię na festiwalu w Cannes, przenosi widzów w malowniczy świat doskonałej francuskiej kuchni. Jednakże, co najważniejsze, ukazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.

Film osadzony w drugiej połowie XIX wieku opowiada historię utalentowanej kucharki Eugénie (Juliette Binoche) i znanego smakosza, gastronoma Dodina (Benoît Magimel). Razem, przez dwadzieścia lat, tworzą nie tylko wyśmienite dania, ale również piękne chwile i niezapomniane wspomnienia. Komunikują się głównie za pośrednictwem potraw, przygotowując wykwintne buliony, sosy, przepiórki, turboty, warzywa z własnego ogrodu oraz spektakularne desery. Świat, jaki wspólnie tworzą, staje się dla nich schronieniem podczas trudnych chwil życiowych, a ich relacja ewoluuje w miarę upływu lat.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

fot. Kino Muranów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda