mobile
REKLAMA

Warszawa dumna z wolontariuszy.

„Wolontariuszki, Wolontariusze, jestem z Was dumna! ~Warszawa". W poniedziałek ruszyła miejska kampania społeczna promująca wolontariat.

informacja prasowa
Warszawa dumna z wolontariuszy.

Wolontariat stał się jednym z symboli 2022 roku. Warszawiacy od początku wojny w Ukrainie na wiele sposobów wspierają naszych sąsiadów, udowadniając że bycie pomocnym i branie odpowiedzialności za swoje otoczenie jest częścią naszej miejskiej tożsamości. Do wolontariatu organizowanego przez miasto zgłosiło się wtedy przeszło 12 tys. osób!

- Warszawianki i warszawiacy otworzyli wtedy przed uchodźcami nie tylko drzwi, ale przede wszystkim serca. Każdy dawał z siebie, co mógł – ktoś żywność, ktoś ubrania, ktoś ważny gest. Wolontariusze dali najwięcej – samych siebie – mówi prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

- Wolontariusze i wolontariuszki przez długie tygodnie byli nieocenionym wsparciem w wielu miejscach na terenie całego miasta. Dzięki wspólnym działaniom pokazaliśmy, że Warszawa zawsze potrafi stanąć na wysokości zadania – mówi wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Miasto dziękuje ochotnikom

W stolicy ruszyła właśnie kolejna kampania promująca ideę wolontariatu. Ma ona jeden cel – podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnich latach zaangażowali się w działania na terenie Warszawy. Nie tylko „pospolitemu ruszeniu" wolontariuszy po przyjeździe pierwszej fali uchodźców wojennych z Ukrainy.

– W Warszawie pomagają osoby wykonujące różne zawody, w różnym wieku – ludzie o różnych przekonaniach i poglądach. Podczas wspólnych działań spotykam młodzież, osoby pracujące, jak i seniorów. Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w wolontariacie – dodaje dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim Ratuszu Karolina Zdrodowska. – Wolontariuszki i Wolontariusze! Jesteśmy z was dumni i podziwiamy waszą pasję i zaangażowanie.

Warszawa od lat może się pochwalić zarówno stale rosnącą liczbą instytucji i organizacji, w których można działać wolontariacko, jak i zaangażowaniem mieszkańców w rozmaite akcje. Stolica od 2016 roku prowadzi projekt „Ochotnicy warszawscy", którego celem jest rozwój i promocja wolontariatu, w jego ramach działa Miejski Portal Wolontariatu: ochotnicy.waw.pl. Można tam znaleźć niemal 100 aktualnych propozycji dla osób zainteresowanych rozpoczęciem wolontariatu z podziałem na różne dziedziny – np. edukacja, ekologia, kultura, pomoc społeczna, sport, zdrowie, zwierzęta albo dla Ukrainy. Od początku działania portalu prawie 800 organizatorów wolontariatu ogłaszało swoje propozycje współpracy dla ochotników. Tylko w tym roku stronę odwiedziło już ponad 300 tysięcy użytkowników – czyli osób, które są zainteresowane tematyką wolontariatu.

Kampania na ulicach

Elementy kampanii można będzie zobaczyć zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na profilach Facebook i Instagram projektu „Ochotnicy warszawscy". Grafiki przedstawiają różne miejsca w mieście, a w nich mieszkańców, wśród których wskazano wolontariuszy i ich wkład w działalność społeczną. Tegoroczne hasło kampanii – „Wolontariuszki, Wolontariusze, jestem z Was dumna! ~Warszawa" - jest ukłonem w stronę każdego, kto zdecydował się na działanie wolontariackie.

W ramach kampanii Ratusz zachęca też do odwiedzenia Miejskiego Portalu Wolontariatu ochotnicy.waw.p

fot. um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda