mobile
REKLAMA

Warszawa - Najlepszy Kierunek Turystyczny 2023

Po zdobyciu tytułu najlepszego kierunku turystycznego w Europie w konkursie European Best Destination 2023, Warszawa notuje znaczący wzrost zainteresowania mediów i turystów, odzyskując atrakcyjność po trudnym okresie związanym z pandemią i sytuacją na Ukrainie

oprac. Klaudia Kwasek
Warszawa - Najlepszy Kierunek Turystyczny 2023

Rok temu Warszawa zdobyła tytuł najlepszego kierunku turystycznego w Europie w konkursie European Best Destination 2023. To sprawiło, że miasto stało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla mediów zagranicznych i turystów z różnych zakątków świata. Po trudnych czasach związanych z pandemią i sytuacją na Ukrainie, Warszawa znów przyciąga turystów. Prezydent Rafał Trzaskowski podkreśla, że miasto się rozwija, stawiając na zieleń, tworząc Nowe Centrum Warszawy i przygotowując się do otwarcia mostu pieszo-rowerowego na Pragę. Dodatkowo, Warszawa uchodzi za bezpieczne miasto z dobrą i niedrogą komunikacją, co zwiększa jej atrakcyjność turystyczną.

Zwycięstwo Warszawy w konkursie było szeroko komentowane w światowych mediach, takich jak Forbes USA, Condé Nast Travelers, National Geographic czy Geo. Do grudnia 2023 roku ukazało się ponad 3,600 publikacji, które dotarły do ponad 60 milionów odbiorców w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Hiszpania, Niemcy, Meksyk czy Australia. Szacowany ekwiwalent reklamowy wyniósł 15,5 miliona złotych. Nie tylko Warszawa, ale także lokalne firmy i instytucje mogły korzystać z tytułu European Best Destination 2023.

Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Paweł Moras, zauważa, że niekonwencjonalne działania w promocji miasta przyniosły pozytywne efekty. Statystyki pokazują wyraźny wzrost przyjazdów turystów, co ma istotne znaczenie dla lokalnej branży i budżetu miasta. Badanie opinii przeprowadzone w 2023 roku wskazuje, że mieszkańcy Warszawy są optymistycznie nastawieni do rozwoju turystyki, a większość uważa, że ma ona pozytywny wpływ na ich życie. Co więcej, co dziesiąty mieszkaniec aktywnie uczestniczył w tworzeniu oferty dla odwiedzających stolicę.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda