mobile
REKLAMA

Warszawa wybiera najlepszą polską książkę 2022 roku

Do jutra jeszcze można zgłaszać swoje propozycje do 16. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za rok 2022. Po raz kolejny nagrodzona zostanie także pisarka/pisarz za całokształt twórczości.

informacja prasowa
Warszawa wybiera najlepszą polską książkę 2022 roku

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to nie tylko wyróżnienie dla autorów, ale też wskazówka dla miłośników książek, po jakie pozycje wydawnicze warto sięgnąć. Cieszę się, że doceniamy twórczość w tak wielu gatunkach literackich, od prozy po komiks. Warto pamiętać, że warszawska nagroda to nie tylko prestiż, ale i wymierne wsparcie finansowe, które zapewniamy laureatom oraz nominowanym autorom i autorkom. Zachęcam Państwa do zgłaszania swoich literackich odkryć - powiedziała Aldona Machnowska-Góra wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Książki można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza, który zawiera także regulamin konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2023 r.

O nagrodzie

Nagroda Literacka jest przyznawana w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł Warszawskiego Twórcy przyznawany za całokształt twórczości. 

Zeszłoroczni laureaci to Andrzej Stasiuk, Tomasz Bąk, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Marianna Sztyma, Błażej Brzostek, Wanda Hagedorn i Ola Szmida. A tytuł warszawskiego twórcy przyznano Piotrowi Sommerowi.

W tym roku laureatów wyłoni jury, które będzie pracować w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Agnieszka Sowińska, Karolina Szymaniak oraz filozof literatury i krytyk literacki Piotr Sadzik.

M.st. Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. 16. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy wspierają portale czytelnicze lubimyczytać.pl i booklips.pl jako patroni medialni oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem konkursu.

Szczegóły znajdują się na stronie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz profilu FB.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda