mobile
REKLAMA

Warszawa z rekordowym wynikiem

Aż 142 tys. głosów otrzymała Warszawa w konkursie „European Best Destination 2023”. Głosy na stolicę Polski oddali internauci z ponad 130 krajów. Wynik uzyskany przez miasto stołeczne jest rekordowym osiągnięciem w historii całego konkursu.

Marcin Kalicki
Warszawa z rekordowym wynikiem

Warszawa pokonała dwadzieścia innych europejskich miast takich jak: Ateny, Maribor, Praga, Wiedeń czy Kopenhaga. – Mamy to! Mamy zainteresowanie całego świata naszym miastem. Warszawa jest tego warta! Miasto tak nowoczesne, prężnie się rozwijające, z niezwykłą historią. Stolica zieleni, wygody i wolnego czasu. Miasto kontrastów, w którym każdy znajdzie równowagę. Miasto, w którym kilka kilometrów od nowoczesnego, tętniącego życiem Nowego Centrum Warszawy i tuż obok zabytkowej Starówki wśród zieleni wije się Wisła, prawdziwie dzika rzeka. Takie rzeczy tylko w Warszawie! – mówi prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. – Tytuł „European Best Destiation 2023” to nie tylko prestiż. Zwycięzcy z poprzednich lat odnotowywali kilkunastoprocentowy wzrost liczby turystów. Zapraszamy do Warszawy – zachęca.

Na 20 miast zgłoszonych do konkursu zagłosowali przedstawiciele 178 państw. Warszawa z wynikiem 142 081 głosów zdeklasowała rywali. Ateny znajdujące się na drugim miejscu uzyskały „jedynie” 91 000 głosów. W pierwszej piątce znalazły się również słoweński Maribor, austriacki Wiedeń i włoska Cittadela. Wygrana może przynieść Warszawie wymierne korzyści. – To ważne, aby zwycięstwo przekuć w długofalowy sukces – mówi dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Paweł Moras – Dzisiaj, gdy oczy całego świata zwrócone są na Warszawę, mamy niebywałą okazję, by pokazać się z najlepszej strony i zadbać, by Warszawa już na stałe zamieszkała w świadomości turystów jako miejsce warte odwiedzania: atrakcyjne, otwarte i gościnne. Mamy potencjał, aby to osiągnąć. Sukces w konkursie zawdzięczamy w ogromnej mierze niezawodnej współpracy z naszymi kluczowymi partnerami: Warszawską Organizacją Turystyczną, Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną oraz Polską Organizacją Turystyczną. Jestem przekonany, że nasze dalsze działania będą równie owocne – dodaje.

Marcin Kalicki

fot.M.ST. Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda