mobile
REKLAMA

Warszawianko, Warszawiaku, zapisz się na kurs samoobrony!

Jak zachować się wobec agresora, jak wykorzystać do samoobrony podręczne przedmioty codziennego użytku, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej – tego będą mogli nauczyć się uczestnicy kursu samoobrony „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”

Informacja prasowa
Warszawianko, Warszawiaku, zapisz się na kurs samoobrony!

Za kilka dni ruszają  zapisy na bezpłatne zajęcia dla pań i panów.

Bezpłatny kurs samoobrony prowadzony jest przez instruktorów ze straży miejskiej. W tym roku to już druga edycja zajęć dla kobiet oraz dla mężczyzn.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą wyłącznie telefonicznie. Zapisy ruszą w środę 22 marca w godzinach 8:00 do 14:00, a jeśli zajdzie potrzeba (o ile zostaną wolne miejsca), także w czwartek 23 marca także w godzinach od 8:00 do 14:00. Numer telefonu, pod którym będziemy odbierać zgłoszenia, to 22 855 33 13.

„Kurs samoobrony cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W momencie zapisów miejsca zapełniają się błyskawicznie. W tym roku w ramach pierwszej edycji zorganizowaliśmy osobną grupę dla panów. Teraz organizujemy dwie grupy dla mężczyzn i sześć grup dla pań” mówi Tadeusz Birke, naczelnik Wydziału Szkolenia.

Kursanci w trakcie zajęć  będą mogli nauczyć się podstawowych technik samoobrony. Uczestnicy dowiedzą się, jak reagować w sytuacji zagrożenia i jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach. Instruktorzy pokażą, jak odeprzeć atak agresora oraz wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku. W trakcie kursu uczestnicy będą mogli nauczyć się także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch siedzibach straży miejskiej: przy Sołtyka 8/10 (Wola, cztery grupy dla kobiet, dwie grupy dla mężczyzn) oraz przy ul. Kobielskiej 5 (Praga-Południe, dwie grupy dla kobiet).

Zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca. W  kursie będzie mogło uczestniczyć 96 warszawianek i 32 warszawiaków. 

fot.UMW

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda