mobile
REKLAMA

Warszawscy rodzice wybrali Super Żłobek 2023

Po raz 17. rodzice wybrali najlepszy żłobek w Warszawie. Co roku w badaniu przeprowadzanym w stołecznych placówkach opiekunowie małych dzieci wybierają placówkę najbardziej przyjazną dziecku i rodzinie. Zwyciężyły żłobki z Woli i Żoliborza

Informacja Prasowa
Warszawscy rodzice wybrali Super Żłobek 2023

- Opieka żłobkowa w Warszawie to nasz olbrzymi sukces. Nie tylko dlatego że liczba miejsc zwiększyła się ponad dwukrotnie i to, że rzeczywiście utrzymujemy bezpłatne miejsca żłobkowe dla naszych warszawskich dzieci. Kadra opiekuńcza i wychowawcza we wspaniały sposób prowadzi te placówki. Osiągnęliśmy tzw. cel barceloński, konsekwentnie poprawiamy jakość opieki i warunki pracy opiekunów i opiekunek– mówi wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

W plebiscycie wzięły udział 183 placówki, w tym 73 żłobki i 11 mini żłobków publicznych, 40 żłobków i klubów dziecięcych niepublicznych oraz 59 dziennych opiekunów (w tym 19 publicznych oraz 40 niepublicznych). Głosy oddało ponad 4,3 tysiąca rodziców, którzy wytypowali tegorocznych zwycięzców.

Kto wygrał?

Plebiscyt został przeprowadzony w podziale na cztery kategorie: żłobki prowadzone przez m.st. Warszawę, żłobki i kluby dziecięce prowadzone przez podmioty niepubliczne, punkty dziennego opiekuna prowadzone przez m.st. Warszawę, punkty dziennego opiekuna prowadzone przez podmioty niepubliczne.

Tytuł „Super Żłobek 2023” w kategorii żłobki publiczne otrzymał Żłobek nr 37 przy ul. Ożarowskiej 57 w dzielnicy Wola, a w kategorii żłobki i kluby dziecięce niepubliczne Żłobek Avocado przy ul. J. Sułkowskiego 22 w dzielnicy Żoliborz.

Z kolei tytuł „Super Dzienny Opiekun 2023” w kategorii publiczny punkt dziennego opiekuna otrzymała Iwona Famulska z ul. S. Majewskiego 18/28 w dzielnicy Ochota, a w kategorii niepubliczny punkt Opieka Dzienna Radosny Dzieciak przy ul. Modlińskiej 379 w dzielnicy Białołęka.

O warszawskim programie żłobkowym

Rozwój opieki żłobkowej jest konsekwentnie realizowany od początku kadencji prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Już w 2020 roku został osiągnięty tzw. cel barceloński, czyli 33% proc. gwarantowanych miejsc w żłobkach dla populacji 2 i 3-latków.

Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło darmową opiekę żłobkową. Po ponad czterech latach wiadomo już, że był to strzał w dziesiątkę i realna pomoc dla warszawskich rodzin. Z miejskiego wsparcia skorzystało do tej pory kilkadziesiąt tysięcy najmłodszych warszawiaków. Wszystkie żłobki publiczne są darmowe dla wszystkich mieszkańców.

W Warszawie działają: 74 żłobki publiczne, 12 mini-żłobków i 27 publicznych Punktów Dziennego Opiekuna. Obecnie miejską opieką w placówkach publicznych, jak i w dotowanych przez miasto, objętych jest ponad 17. tysięcy dzieci.

Z badań wynika także, że jakość opieki świadczonej w warszawskich żłobkach jest najwyższa w Polsce. Potwierdzają to rodzice – aż 96 proc. z nich jest zadowolonych i bardzo zadowolonych z opieki żłobkowej w Warszawie.

Przez ostatnie 4 lata oddano do dyspozycji najmłodszych warszawiaków 11 zupełnie nowych placówek, a 5 zmodernizowano. Do końca bieżącej kadencji w planach jest oddanie jeszcze czterech kolejnych.

fot.UMW

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda