Warszawska „Zima w mieście” 2018 – bezpłatne przejazdy również bez Karty Ucznia
Miejski program „Zima w mieście” to dla dzieci i młodzieży możliwość spędzenia czasu w ciekawy i atrakcyjny sposób. Młodzi warszawiacy, którzy nie mają Karty Ucznia mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów grupowych w czasie zajęć. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni dokument.
Od 1 września 2017 r. bezpłatne przejazdy warszawską komunikacją miejską przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych
i gimnazjów, publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym
w Warszawie i uczącym się w innych placówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami stolicy.
Kartę Ucznia posiada już ponad 90% uprawnionych warszawiaków. Ci, którzy jeszcze jej nie mają, ale biorą udział w zajęciach „Zimy w mieście”, mogą również bezpłatnie jeździć stołeczną komunikacją miejską. Bezpłatne przejazdy grupowe są możliwe w dni powszednie od 15 do 26 stycznia. Grupa musi liczyć co najmniej 10 osób, podróżować z nią może bezpłatnie jeden opiekun. Jeśli natomiast grupa liczy 11-20 osób, do darmowych przejazdów ma prawo dwóch, 21-30 osób – trzech,
a w przypadku grupy powyżej 30 osób – czterech opiekunów.
Aby skorzystać z darmowych przejazdów dla grup zorganizowanych, należy wypełnić Kartę bezpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie w ramach Warszawskiego Programu „Lato/Zima w mieście”. Powinna ona być podpisana przez opiekuna grupy oraz dyrektora szkoły będącej Feryjną Placówką Edukacyjną. Muszą na niej znaleźć się także imiona i nazwiska uczestników oraz numery posiadanych przez nich dokumentów ze zdjęciem. Kartę należy okazać w przypadku kontroli biletów.
Formularz można uzyskać od koordynatorów dzielnicowych przed rozpoczęciem ferii. Lista koordynatorów danej dzielnicy znajduje się pod adresem: http://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/rekreacja/zima-w-mie-cie-2018-lista-koordynator-w-dzielnicowych.
źródło: https://www.flickr.com/photos/centralniak/6655599137/























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















