mobile

Warszawskie Linie Turystyczne poszukują armatorów

W wakacje Warszawskie Linie Turystyczne zaproponują kolejne atrakcje – ogłoszono przetarg na organizację rejsów statkiem z Żerania do Serocka. WLT chcą też połączyć promem Nowodwory i Łomianki.

Informacja prasowa
Warszawskie Linie Turystyczne poszukują armatorów

Na razie poszukiwany jest armator, który będzie organizował rejsy Kanałem Żerańskim do Serocka. Statek będzie wypływał z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Jezioro Zegrzyńskie dopływał do Serocka. Na miejscu przewidziano czas na odpoczynek na lądzie, a następnie powrót do Warszawy. Na statku znajdzie się od 80 do 100 zadaszonych miejsc siedzących oraz kącik zabaw dla dzieci.

Rejsy planowane są od 3 lipca do 26 września w soboty i niedziele. Podróż rozpocznie się ok. godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany na godz. 18.00.

Trzy promy – Słonka, Pliszka i Wilga – od początku maja łączą dwa brzegi Wisły. Warszawskie Linie Turystyczne szukają jednak możliwości poszerzenia oferty. To ma być połączenie promowe w północnej części warszawskiego odcinka Wisły, między Nowodworami a Łomiankami.

Prom będzie pływał od 1 lipca do 26 września – w lipcu i sierpniu codziennie, a we wrześniu w soboty niedziele i święta. W dni powszednie ma być 7 rejsów w godzinach 12.00-21.00, a w soboty, niedziele i święta 30 rejsów od godziny 9.00 do 21.00. Na promie będzie 20 miejsc siedzących i tyle samo stojaków na rowery. Rejsy promami są bezpłatne.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie dokumentów do 22 czerwca do godz. 10.00.

Szczegółowe informacje o Warszawskich Liniach Turystycznych są dostępne na stronie wtp.waw.pl.

Fot. ZTM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda