mobile
REKLAMA

Warszawskie pływalnie otwarte dla mieszkańców

W stolicy oficjalnie rozpoczął się sezon letni na odkrytych basenach. Warszawiacy mogą już korzystać z szerokiej oferty miejskich kąpielisk oraz pływalni, które oferują udogodnienia dostosowane zarówno do potrzeb rodzin z dziećmi, jak i miłośników aktywnego wypoczynku

oprac. Alicja Jaryczewska
Warszawskie pływalnie otwarte dla mieszkańców

Do dyspozycji mieszkańców oddano zróżnicowane obiekty, w tym popularne ośrodki Moczydło oraz Inflancka, które działają w pełnym wymiarze godzin przez cały tydzień aż do września. Ośrodek Moczydło, jako jeden z największych kompleksów w mieście, przyciąga odwiedzających bogatą infrastrukturą, obejmującą baseny rekreacyjne, zjeżdżalnie, brodziki oraz boiska do sportów plażowych. Obiekt ten jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w jego ofercie znajdują się również zajęcia sportowe, takie jak codzienna aqua zumba. 

– Ośrodek Inflancka oferuje basen rekreacyjny, strefę dla dzieci oraz strefy wypoczynku z leżakami. Obiekt wyróżnia się systemem podgrzewania wody, co zwiększa komfort korzystania w chłodniejsze dni. Na miejscu działa także strefa gastronomiczna, boisko do siatkówki plażowej i taras widokowy – przekazuje stołeczny urząd. 

Alternatywę dla dużych ośrodków stanowią bardziej kameralne miejsca rekreacji, takie jak pływalnia w Parku Kultury w Powsinie czy obiekt przy ulicy Usypiskowej w Parku Szczęśliwickim. Powsin to propozycja idealna dla rodzin, oferująca rozległy teren piknikowy, wodny oraz suchy plac zabaw, a także basen ze zjeżdżalnią. Pływalnia na Szczęśliwicach kusi z kolei basenem sportowym, atrakcjami z hydromasażem oraz długą zjeżdżalnią rurową. Dla osób preferujących naturalne zbiorniki wodne przygotowano kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim, które dysponuje piaszczystą plażą oraz infrastrukturą sportową. Nad bezpieczeństwem kąpiących się w tym miejscu osób czuwają ratownicy, a stan wody w jeziorze jest na bieżąco monitorowany przez odpowiednie służby, co zapewnia wysoki standard higieniczny. Mieszkańcy mogą korzystać z miejskich pływalni letnich przez całe wakacje, przy czym harmonogram otwarcia poszczególnych obiektów został dostosowany tak, aby zapewnić dostępność przez cały okres letni.

 

fot. Aktywna Warszawa 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda