mobile
REKLAMA

Wojenna rzeczywistość na muralach Banksy’ego podczas pokazu filmu "Murals"

W rocznicę rozpoczęcia wojny na Ukrainie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie organizuje wyjątkowy pokaz filmu "Murals", który uchwycił prace Banksy’ego, ukazując w innowacyjny sposób murale powstałe podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, jednocześnie wyrażając solidarność z tym krajem

oprac. Klaudia Kwasek
Wojenna rzeczywistość na muralach Banksy’ego podczas pokazu filmu "Murals"

Już dzisiaj minie dwa lata od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, a w związku z tą tragiczną sytuacją o godzinie 21:00 na nowym gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu "Murals". Ten multimedialny spektakl, stworzony przez Dan Shapiro, Alex Topaller i Artema Ivanenko, prezentuje prace słynnego artysty Banksy’ego, ukazując murale powstałe w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Pokazy odbędą się jednocześnie w Warszawie, Tallinie, Waszyngtonie i Florencji, w ramach solidarności z Ukrainą. Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, zachęca mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu, podkreślając, że walka ta dotyka także ich wolności.

"Murals" to innowacyjne doświadczenie dokumentalne, prezentujące skany murali Banksy’ego, które powstały w trakcie trwającej wojny. Projekcja tego niezwykłego widowiska odbędzie się na ścianie Muzeum Sztuki Nowoczesnej dzisiaj o godzinie 21:00, powtarzając się co 15 minut do godziny 22:00.

Twórcy "Murals" mają nadzieję, że ich projekt przyniesie wsparcie i siłę mieszkańcom Ukrainy, przypominając im, że nie są sami w swoich trudnościach.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda