Wrzesień z klasyką: Herbert i Fredro w wykonaniu Teatru Klasyki Polskiej
We wrześniu Teatr Klasyki Polskiej zaprasza na warszawskie sceny na wyjątkowe spektakle literacko-muzyczne. 20 i 21 września na Scenie Stygmat zabrzmi „Herbert. Prowadził za rękę światło”, a 30 września w Terminalu Kultury Gocław publiczność zobaczy „Zemstę” Aleksandra Fredry. Oba przedstawienia łączą literaturę, muzykę i teatr, prezentując ponadczasowe wartości kultury.

We wrześniu warszawskie sceny wypełnią się literaturą i teatrem w wykonaniu Teatru Klasyki Polskiej. Publiczność będzie mogła zobaczyć muzyczny spektakl poświęcony Zbigniewowi Herbertowi oraz klasyczną komedię Aleksandra Fredry.
20 i 21 września, Scena Stygmat, Plac Grzybowski 3/5
Herbert. Prowadził za rękę światło
Spektakl muzyczny inspirowany życiem i twórczością Zbigniewa Herberta, oparty na esejach ze zbioru Barbarzyńca w ogrodzie. To niezwykła, literacko-muzyczna podróż do świata sztuki śródziemnomorskiej i arcydzieł europejskiej kultury. Herbert, stając się przewodnikiem, prowadzi widza przez piękno malarstwa, architektury i poezji, odkrywając fundamenty, na których zbudowana jest duchowa wspólnota Europy. To zarazem lekcja sztuki, refleksja nad wolnością i przypomnienie, że tradycja jest skarbem, z którego możemy czerpać siłę i sens.
30 września, Terminal Kultury Gocław
Zemsta Aleksandra Fredry
Najbardziej polska z komedii Fredry – Zemsta – to od niemal dwustu lat komedia wszech czasów. Sąsiedzki spór Cześnika i Rejenta, pełen zabawnych podstępów i miłosnych intryg, wciąż bawi i wzrusza, pokazując, jak bliskie są nam ludzkie słabości i jak potrzebna bywa zgoda tam, gdzie wydaje się niemożliwa. Dzięki inscenizacji Teatru Klasyki Polskiej widzowie przenoszą się do świata Fredry, w którym polski język, rytm i humor tworzą prawdziwy „polonez grany dźwiękiem słów”.