mobile

Wybieramy najlepszych sportowców stolicy

Przed nami już XVIII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku. W środę, 10 stycznia, poznaliśmy nominacje do nagród sportowych w sześciu kategoriach. Wyboru Najpopularniejszego Sportowca Roku oraz Sportowej Imprezy Roku dokonają mieszkańcy stolicy w głosowaniu internetowym.

inf. pras.
TAGI
Wybieramy najlepszych sportowców stolicy

 

- To kolejny rok, który obfitował w niezwykłe sportowe sukcesy. Po raz osiemnasty nagradzamy warszawskich sportowców za ich imponujące osiągnięcia. Ich triumfy na arenach Igrzysk Olimpijskich, jak również świata i Europy dostarczały nam samych pozytywnych emocji i powodów do dumy. Jestem pewna, że wzruszenia jakie dawały nam dotychczasowe zwycięstwa stołecznych zawodników będą towarzyszyć nam także w kolejnych latach. Gratuluję wszystkich nominacji i trzymam kciuki za kolejne spektakularne sportowe historie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Wyboru zwycięzców w czterech kategoriach dokona Kapituła Plebiscytu, w której zasiadają ikony polskiego sportu. Obradom przewodniczy Irena Szewińska, a jej pozostałymi członkami są: Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron. 

Jak co roku Kapitułę czeka trudne zadanie. Wybitni sportowcy muszą dokonać wyboru spośród 56 zgłoszeń, które wpłynęły do XVIII edycji Plebiscytu. Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

 

• Najlepszy Sportowiec Roku,
• Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku,  
• Trener Roku,  
• Sportowa Osobowość Roku,
• Sportowa Impreza Roku,  
• Najpopularniejszy Sportowiec Roku.

 

Zwycięzca w kategorii „Najlepszy Sportowiec Roku” otrzyma jednocześnie od Prezydent m.st. Warszawy tytuł „Sportowej Twarzy Warszawy na rok 2018”.

Po raz kolejny zostaną przyznane także dodatkowe wyróżnienia, zainicjowane przez partnerów Plebiscytu:


• Nadzieja Olimpijska – tytuł przyznawany we współpracy z firmą Veolia Energia Warszawa SA, dedykowany młodym, utalentowanym sportowcom, którzy uprawiają niezespołową dyscyplinę olimpijską,


• Woda bez barier – nagroda przyznawana we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Nagroda dedykowana jest zawodnikom, którzy uprawiają sporty wodne.

 

Lista wszystkich nominowanych w XVIII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku w załączeniu.

 

Głosowanie mieszkańców

Mieszkańcy również mogą mieć wpływ na wyniki Plebiscytu, biorąc udział w internetowym głosowaniu w dwóch kategoriach.

- Zapraszam nie tylko warszawiaków, ale wszystkich kibiców sportu do udziału w głosowaniu internetowym, które startuje już dziś i potrwa do 23 stycznia. Zagłosować możemy w dwóch kategoriach „Najpopularniejszy Sportowiec Roku” oraz „Sportowa Impreza Roku”. Wszystkie nominacje to imponujące sportowe historie, za którymi kryją się lata ciężkiej pracy, wyrzeczeń, ale przede wszystkim wielka pasja i determinacja. Głosy kibiców to dla każdego zawodnika mocna motywacja do osiągania kolejnych spektakularnych sukcesów. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączą się do tej inicjatywy, a tym samym wezmą czynny udział w tak ważnym sportowym wydarzeniu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Zagłosować można za pośrednictwem strony plebiscyt.um.warszawa.pl. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, w tym dwa podwójne zaproszenia na Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

Bal Mistrzów Sportu Warszawy

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród XVIII Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku odbędzie się 2 lutego 2018 r., podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy w hali widowiskowo-sportowej „Arena Ursynów” przy ul. Pileckiego 122.

Po oficjalnej części spotkania na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Kamil Bednarek, który wprowadzi gości w karnawałowy klimat. Imprezę taneczną do rana poprowadzi profesjonalny DJ. Początek Balu o godz. 20.00. Koncert gwiazdy rozpocznie się około godz. 22.00.

W tym wydarzeniu, które organizowane jest w stolicy od siedemnastu lat, każdy może wziąć udział. Rezerwacja i sprzedaż zaproszeń na Bal Mistrzów Sportu Warszawy rozpoczęła się już w grudniu 2017 r. Zapraszamy do zakupu ostatnich miejsc. Rezerwacji można jeszcze dokonać za pośrednictwem Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji: bal@ucsir.pl, tel. 22 334 62 32.

 

Z pewnością jest to wyjątkowa okazja do spędzenia karnawałowego wieczoru w gronie gwiazd warszawskiego sportu.

 

Uwaga redakcje!

Informujemy, że podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy dziennikarzy obowiązują akredytacje. Prosimy o przysłanie wypełnionego formularza akredytacyjnego do 26 stycznia 2018 r. na adres: wydzialprasowy@um.warszawa.pl. Formularz dostępny jest na stronie www.plebiscyt.um.warszawa.pl w zakładce Bal.

 

Akredytacja prasowa uprawnia do przebywania na terenie hali „Arena Ursynów”, 2 lutego 2018 roku, od godz. 19.00 do ok. 21.30, czyli do zakończenia ogłaszania wyników Plebiscytu.

Organizatorami Plebiscytu są Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada oraz Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Partnerzy: Veolia Energia Warszawa, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Miejskie Zakłady Autobusowe, Metro Warszawskie, Szybka Kolej Miejska w Warszawie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, Dzielnica Ursynów.

Patroni medialni: Radio Eska oraz Super Express.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie plebiscyt.um.warszawa.pl.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko