mobile
REKLAMA

Wycena nieruchomości w Warszawie nie musi być skomplikowana. Zobacz, jak zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy!

Nie brakuje osób, które twierdzą, że wycena wartości mieszkania to długi, żmudny i skomplikowany proces. Czy istnieją sprawdzone, proste metody, by szybko poznać realną wartość posesji? A jeśli tak, to w jaki sposób z nich skorzystać? Między innymi na te pytania odpowiemy w tym artykule.

Artykuł sponsorowany
Wycena nieruchomości w Warszawie nie musi być skomplikowana. Zobacz, jak zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy!

Jak wycenić nieruchomość?

 

Na rynku funkcjonują co najmniej dwie metody wyceny nieruchomości. Oczywiście trzeba rozpocząć od usług profesjonalnych rzeczoznawców, którzy działają na podstawie odrębnych przepisów. Tworzone przez nich wyceny i operaty szacunkowe mają charakter prawnie wiążący.

 

Niestety, ale skorzystanie z usług takiego fachowca nie jest darmowe, co zresztą reguluje rozporządzenie w sprawie wyceny nieruchomości. Trzeba też liczyć się z tym, że czas, jaki będzie niezbędny do zaprezentowania wyceny, może być liczony nawet w tygodniach. Wszystko zależy od tego, czy sytuacja formalno-prawna lokalu jest uregulowana, czy nie.

 

Wycenę może przedłużyć też duża liczba osób, które współdzielą lokal, a także ewentualne długi, których zabezpieczeniem jest właśnie mieszkanie lub dom. Na szczęście nie jesteśmy skazani na usługi rzeczoznawcy. Można tu wskazać na firmę SonarHome zajmującą się wyceną nieruchomości w Warszawie — wartość mieszkania poznajemy w dosłownie kilka chwil, wystarczy skorzystać z dostępnej online usługi.

 

Co wpływa na cenę mieszkania w stolicy?

 

To, ile zapłacimy za metr mieszkania w Warszawie, zależy od bardzo wielu zmiennych. Można tu wskazać zarówno na dzielnicę, na której terenie znajduje się posesja, jak i na wielkość, standard wykończeń, czy dostęp do tzw. usług towarzyszących.

 

Generalnie, im lepiej mieszkanie będzie skomunikowane z otoczeniem, tym wyższa będzie jego cena. Na wartość posesji wpływa więc dostępność:

 

●     ważnych traktów komunikacyjnych,

●     metra,

●     szpitali i ośrodków zdrowia,

●     szkół,

●     punktów handlowo-usługowych.

 

Warto pamiętać też o tym, że Warszawa to miasto, które stale się rozwija i już dziś planowane są rozbudowy sieci metra. Tam, gdzie trasa została już wytyczona, ceny mieszkań wkrótce zaczną rosnąć. W ten sam sposób należy zapatrywać się na planowane drogi, czy np. połączenia kolejowe.

 

Jak szybko poznać wartość nieruchomości?

 

Korzystając z SonarHome.pl, wystarczy tylko wprowadzić kilka podstawowych danych o posesji. Nie trzeba mieć księgi wieczystej, czy odpisu ze spółdzielni mieszkaniowej. Wystarczy kilka minut oraz połączenie z internetem.

 

Na początku wpisujemy ulicę, gdzie znajduje się mieszkanie lub dom. Kolejnym krokiem będzie podanie metrażu oraz liczby pokoi. W przypadku mieszkania trzeba też podać piętro oraz łączną liczbę pięter, jakie znajdują się w bloku.

Na cenę nieruchomości wpływa też technologia wykonania inwestycji. To właśnie dlatego należy podać informację o dacie powstania budynku oraz o standardzie (można wybrać między opcjami: do remontu, do odświeżenia, gotowe do zamieszkania, podwyższony standard).

 

Na naszą korzyść zadziała też podanie kilku informacji pobocznych, w tym danych o dostępności komórki lub piwniczki oraz o tym, czy do mieszkania przynależy np. balkon lub miejsce parkingowe. Teraz wystarczy tylko nacisnąć przycisk „Wyceniam”.

 

Zaawansowany algorytm, który bierze pod uwagę wszystkie ważne zmienne, oszacuje wartość nieruchomości. Wszystko to za darmo, w zaledwie kilka chwil, bez konieczności odsprzedaży lokalu.

fot.materiał klienta

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda