Wystartowała PlusLiga. Świetny początek PGE Projektu Warszawa

PGE Projekt Warszawa ma za sobą pierwszy mecz sezonu 2024/2025. W hali Torwar podopieczni trenera Piotra Grabana pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle bez straty seta.

Wypełniony niemal po brzegi fanami stołeczny Torwar był świadkiem bardzo ciekawego i emocjonującego spotkania. W warszawskim klubie zadebiutował w pierwszej szóstce Jakub Kochanowski. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy objęli kilkupunktowe prowadzenie, by za chwilę stracić…pięć punktów z rzędu. Przy stanie 9:9 kontuzji doznał czołowy zawodnik ZAKSY – Bartosz Kurek. I choć kędzierzynianie starali się z całych sił to nie zdołali zatrzymać dobrze dysponowanych siatkarzy Projektu.

Drugi set warszawianie zaczęli podobnie jak pierwszy od kilkupunktowego prowadzenia. W końcowej fazie partii ZAKSA zdołała wyrównać. To jednak wszystko na co pozwolili gospodarze rywalom. Ostatnie piłki należały do warszawian i to oni cieszyli się z prowadzenia 2:0.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia początkowo była bardzo wyrównana. Z czasem stołecznym klub uzyskiwał coraz większą przewagę, którą utrzymali do końca seta. Projekt wygrał tą część meczu 25:19, a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Bołądź.

PGE Projekt Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

PGE Projekt: Bartłomiej Bołądź, Jan Firlej, Jakub Kochanowski, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Kevin Tillie, Damian Wojtaszek, Tobias Brand, Michał Kozłowski, Linus Weber, Andrzej Wrona.

ZAKSA: Daniel Chitigoi, Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Mateusz Poręba, Rafał Szymura, Karol Urbanowicz, Eric Shoji, Igor Grobelny, Kajetan Kubicki, Mateusz Rećko.

Kolejne spotkanie warszawianie rozegrają już w najbliższą środę – 18 września. W stolicy PGE Projekt podejmie GKS Katowice. Początek rywalizacji o godz. 17:30.