Wystawa Grand Press Photo 2022 w Warszawie
302 najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będzie można oglądać do 19 grudnia w nowoczesnym biurowcu Wola Retro w Warszawie.
Do obejrzenia ekspozycji w Wola Retro w Warszawie zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz Partner Wystawy Miejskiej – Wola Retro.
Wystawa prezentuje 302 fotografie: 48 zdjęć pojedynczych, 11 fotoreportaży, pięć projektów dokumentalnych oraz osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczyła amerykańska fotoreporterka, sześciokrotna laureatka World Press Photo – Ami Vitale.
Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Wojciecha Grzędzińskiego (dla „The Washington Post”) przedstawiająca Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu. „Zostaliśmy dosłownie bez słów i to jest potęga fotografii” – powiedziała o tym zdjęciu Ami Vitale, przewodnicząca jury.
Na wystawie można obejrzeć również kilka zdjęć (spośród kilkunastu nadesłanych) uhonorowanego przez Fundację Grand Press, Dmytra Kozackiego „Oresta” – autora zdjęć ze schronów Azovstalu. Fotografie te obiegły cały świat po tym, gdy Dmytro napisał w mediach społecznościowych: „Dziękuję ze schronu Azovstalu – miejsca mojej śmierci i życia. (…) Zostawiam wam zdjęcia jak najlepszej jakości, wyślijcie je na wszystkie konkursy dziennikarskie i fotograficzne. Jeśli któryś wygram, to będzie mi bardzo miło dowiedzieć się o tym po uwolnieniu. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Do zobaczenia”.
„To już kolejna odsłona wystawy Grand Press Photo, która organizowana jest w przestrzeniach naszych obiektów komercyjnych. Bez wątpienia takie wydarzenia podnoszą walor kulturowy miasta oraz pełnią istotną rolę edukacyjną. Zwiedzanie ekspozycji jest darmowe i dostępne dla wszystkich. Tym razem mamy także dodatkową atrakcję. 12 grudnia odbędą się warsztaty fotograficzne Fuji Film ze znanym fotografem Marcinem Krukiem. Rekrutacja trwa do 4 grudnia, a szczegóły dostępne są na stronie akademia.fujifilm.pl/warsztaty” - podkreśliła Jagoda Najwer, junior marketing manager Develia S.A.
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 roku. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku była nim Ami Vitale. Oprócz niej w jury zasiadali: Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska oraz Andrzej Zygmuntowicz.
Partnerem wystawy miejskiej w Warszawie jest Wola Retro.
Patroni medialni wystawy miejskiej: Wyborcza.pl Warszawa, Radio Tok FM
Partnerzy konkursu i wystaw: Miasto Gdańsk, Provident Polska, spółka biurowa Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Fujifilm
Partner wystaw: Drukarnia Andrus
Organizatorami konkursu są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.
fot. mat. prasowe






















![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Pchła Szachrajka" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8d235b164214dce507793df8fe48756e3943e4e5.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0c1790b136a90c5c79e4be1dbdad065f0655b1d7.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/84c10963535c8ba87d6e9e8ce874d883c8f373f2.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2f69745eefc18cc53a01b7c43977a37fbe01e037.jpeg)















