mobile
REKLAMA

Z Albanii do Warszawy. Legia pozyskała nowego napastnika

Ernest Muci, uważany za jeden z największych talentów na Bałkanach, podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Dziewiętnastoletni napastnik związał się ze stołecznym klubem 4,5-letnią umową.

Marcin Kalicki
Z Albanii do Warszawy. Legia pozyskała nowego napastnika

- Legia to wielki klub i wielka szansa dla mnie. Muszę się tu dobrze pokazać i być najlepszą wersją siebie. Legia posiada doskonałą bazę treningową, obejrzałem też stadion, przyjrzałem się zawodnikom, którzy reprezentują wysoki poziom. Chcę jeszcze dojrzeć i cieszyć się grą. Staję przed nową szansą i choć to trudne wyzwanie, czuję, że jestem na nie gotowy - mówi Ernest Muci.

Dziewiętnastolatek to młodzieżowy reprezentant Albanii oraz kluczowy zawodnik mistrza kraju FK Tirany, w barwach której w sześćdziesięciu spotkaniach zdobył osiemnaście bramek. W albańskiej ekstraklasie zadebiutował we wrześniu 2018 roku, jako siedemnastolatek i już w debiucie odnotował swoje premierowe trafienie. W tym samym roku został powołany do reprezentacji Albanii U-19. Od 4 września 2020 roku skutecznie wspiera drużynę narodową U-21. Kontrakt Ernesta Muciego z mistrzem Polski obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Z drużyną Legii pożegnał się natomiast Jose Kante. Trzydziestoletni napastnik spędził w Warszawie dwa i pół roku. W barwach „Wojskowych” wystąpił pięćdziesiąt dziewięć razy, strzelając dziewiętnaście bramek. Największym sukcesem Hiszpana z gwinejskim paszportem był tytuł mistrzowski wywalczony z Legią w sezonie 2019/2020.

Fot. Janusz Partyka/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda