mobile
REKLAMA

Z Rudy Śląskiej ze złotem. Legionistki wygrały turniej Mistrzostw Polski!

Znakomicie spisały się rugbistki Legii podczas VII Turnieju Mistrzostw Kobiet w Rugby 7. W Rudzie Śląskiej podopieczne trenera Filipa Cackowskiego wygrały zawody na Burloch Arenie.

Marcin Kalicki
Z Rudy Śląskiej ze złotem. Legionistki wygrały turniej Mistrzostw Polski!

Ostatni weekend przeszedł do historii Sekcji Rugby Kobiet Legii Warszawa. Stołeczny zespół nie dał szans rywalkom pewnie wygrywając dwa mecze grupowe i spotkanie półfinałowe. W wielkim finale Legia zmierzyła się już niemal tradycyjnie z mistrzyniami Polski – Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Warszawianki nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł drużynie z Pomorza. Mecz zakończył się wynikiem 12:10, a punkty za dwa przyłożenia dla stołecznych zdobyła Anezka Sladkova, która dołączyła do warszawskiego zespołu miesiąc temu. Czeszka została wybrana MVP całych zawodów. Dla rugbistek Legii to wyjątkowe wydarzenie, bowiem po raz drugi w historii zwyciężyły w turnieju Mistrzostw Polski.

Za nami wspaniały turniej w Rudzie Śląskiej. Zdobyłyśmy złoto, zwyciężyłyśmy z niepokonanymi do tej pory Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. To był mecz pełny emocji i zwrotów akcji. Pierwsze przyłożenie dla nas, które zdobyła wspierająca nas w tym sezonie Anezka Sladkova. Kolejne dwa przyłożenia dla gdańszczanek, ale nie odpuszczałyśmy i mocno walczyłyśmy w obronie. Do ostatnich minut wynik dla Biało-Zielonych 10:5 aż w końcu wykorzystujemy błąd przeciwnika i ponownie Anezka melduje się na polu punktowych przeciwnika - wynik 10:10. O wygranej zadecydowało udane podwyższenie. Mecz kończymy z wynikiem 12:10. Piękne zwycięstwo i piękna gra naszej drużyny, z której jestem bardzo dumna. Ciężko pracowałyśmy, aby być w tym miejscu, w którym jesteśmy. Jest to zasługa nie tylko zawodniczek, ale również całego sztabu, który nas wspiera, dlatego wielkie podziękowania również dla nich. Wiele porażek za nami w meczach finałowych, dlatego ta wygrana tak wyjątkowo smakuje. Nie odpuszczamy i szykujemy się na ostatni turniej Mistrzostw Polski, który odbędzie się 4 maja w Gdańsku – mówi Tamara Czumer-Iwin, kapitan Legii i reprezentantka Polski.

Równą, wysoką formę utrzymują również rugbistki Mazovii. Zawodniczki z Mińska Mazowieckiego kolejny raz wywalczyły trzecie miejsce i są coraz bliżej wywalczenia brązowych medali w sezonie 2023/2024.

To był bardzo ciężki turniej. Zimno, deszcz i gra na sztucznym boisku na turnieju w Rudzie Śląskiej były bardzo wymagające dla obu naszych drużyn. Mazovia po słabszym meczu w grupie i szczęśliwej wygranej z Arką, bardzo dobrze zaprezentowała się w meczu o brązowy medal. Zagrała konsekwentnie taktycznie, nieźle w obronie i pewnie wygrała, tracąc punkty dopiero w końcówce meczu. Ważne dla nas zwycięstwo, które bardzo nas przybliża do brązowego medalu w łącznej klasyfikacji Mistrzostw Polski. Legia, bez straty punktów doszła do finału, gdzie czekała na nas świetna drużyna z Gdańska. Bardzo fizyczne spotkanie, w którym przez większość meczu musieliśmy bronić. Przez cały mecz wynik był bardzo wyrównany. O naszym zwycięstwie zadecydowała ostatnia akcja, w której po pięknym rajdzie punkty zdobyła Anezka Sladkova. To drugie zwycięstwo w turnieju Mistrzostw Polski w historii naszej sekcji. Zwycięstwo cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy jaką dziewczyny były drużyną, jaki stanowiły kolektyw i jak się wzajemnie wspierały – powiedział Filip Cackowski, trener rugbistek Legii.

Wyniki mazowieckich drużyn podczas turnieju w Rudzie Śląskiej:

Mecze grupowe:

Legia Warszawa – Arka Gdynia 45:0

Legia Warszawa – MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki 17:0

MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki – Arka Gdynia 7:5

Półfinały:

Legia Warszawa – Diablice Ruda Śląska 35:0

MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki – Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:45

Mecz o 3 miejsce:

MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki – Diablice Ruda Śląska 24:12

Mecz o 1 miejsce:

Legia Warszawa – Biało-Zielone Ladies Gdańsk 12:10

Ostatni, finałowy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 odbędzie się 4 maja w Gdańsku.

/Marcin Kalicki/

Fot. Legia Rugby Sekcja Kobiet

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda