mobile
REKLAMA

Zabezpieczono ponad 600 kilogramów tytoniu

Kryminalni z ochockiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 600 kilogramów tytoniu. 35-latek usłyszał zarzuty. Skarb państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku mógł stracić prawie 680 tysięcy złotych. Za złamanie przepisów kodeksu karno skarbowego mężczyźnie może grozić wysoka grzywna.

inf. prasowa
Zabezpieczono ponad 600 kilogramów tytoniu

Policjanci z Ochoty pozyskali informację o osobie, która w swoim pojeździe przewozi dużą ilość tytoniu, która może służyć do produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres i w wyniku krótkotrwałej obserwacji zauważyli rysopisem odpowiadającego mężczyznę. Kryminalni przystąpili do działania w momencie kiedy 35-latek zatrzymał pojazd. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, a w samochodzie, którym się poruszał ujawniono 34 worki z zawartością tytoniu.

Prowadząc dalsze czynności kryminalni udali się z 35-latkiem do firmy należącej do niego. W wyniku przeszukania ujawniono kolejną porcję tytoniu oraz sporą ilość gotówki. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

Z zatrzymanym mężczyzną udano się do komendy na ulicę Dunajecką. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa oraz służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy. Łącznie w wyniku przeprowadzonych działań udało się zabezpieczyć prawie 610 kilogramów tytoniu. Skarb państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku mógł stracić prawie 680 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Wobec 35-latka zasądzono również przepadek zabezpieczonego tytoniu.

 

 

 

 

mł. asp. Karol Cebula

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda