mobile
REKLAMA

Zazielenianie Pragi-Południe

Na początku października br., Urząd Dzielnicy Praga-Południe i spółka Veolia Energia Warszawa S.A., w ramach projektu „Zielone miasto – przyjazne miasto” zazielenią na Pradze-Południe plac zabaw w Parku nad Balatonem oraz otoczenie Żłobka nr 61, znajdującego się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Paweł Makowiec/ fot. mat. dzielnicy Praga-Południe
Zazielenianie Pragi-Południe

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, w Parku nad Balatonem pojawią się drzewa, które już w przyszłym roku dadzą cień placowi zabaw, dając również dzieciom więcej tlenu, a także pozwalając opiekunom spędzić czas w upragnionym chłodzie. Obok żłobka zasadzone zostanie wspólnie z dziećmi i wolontariuszami Veolii 25 drzewek.

„Patrzę na Pragę Południe przez pryzmat dzielnicy kultury, sportu i zieleni. Posadzimy drzewa tam, gdzie zieleni potrzeba najbardziej – na dynamicznie rozwijającym się Gocławiu” – mówi Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, Tomasz Kucharski.

Nie jest to jedyny projekt, przy którym Praga-Południe współpracuje z Veolią. Dzięki rozbudowanemu programowi podłączania ciepła sieciowego, kolejne południowopraskie kamienice są sukcesywnie zaopatrywane w ciepłą wodę z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki współpracy z Veolią są likwidowane tzw. „kopciuchy”, które emitują smog i gazy cieplarniane. Ciepło sieciowe jest rozwiązaniem bezpiecznym, wygodnym, ekologicznym i jednocześnie najtańszym, i właśnie takie ekologiczne rozwiązania chce wdrażać Dzielnica.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda